Skip to content

Klaunu gatvias denorasztys : “Ledkalnio melas ar nusikalbėjimas internetinėje erdvėje?”

by on April 27, 2012

Socialiniame tinkle facebook platybėse internautų žvalgias akis užkliudė viena ypatinga anketa papuošta fotogenišku ledkalnio paveiksliuku
Anketos autentiškumu iškart suabejota – nes ši, pagal prisistatymą priklausė ne kam kitam, o Vilniaus m. 2-ojo apylinkės teismo teisėjui Audriui Cininui.
Kievienas žmogus bent šiek tiek besidomintis Kauno pedofilijos byla žino, kad Vilniaus miesto 2-ame apylinkės teisme bylą, trijų Temidės tarnų kolegija.
Kolegiją sudaro pirmininkas Audrius Cininas (!), teisėjai Aušra Valinskienė ir Ovidijus Ramanauskas.

Į akis pirmiausia krito tai, kad teisėjas viešai aptarinėja savo svarstomą bylą. Labai draugiškai įspūdžiais dalinasi su abejotinos reputacijos ir prieštaringai vertinama į portalą lrytas.lt straipsnius rašančia Asta Kuznecovaite.
Ši žurnalistė garsėja tuo, kad iš aršios „violetinės“, tapo dar aršesne L.Stankūnaitės gerbėja. Savo aplinkinių ratelyje mėgsta pasigirti ir savo šaltiniais prokuratūrose, su kuriais bedarant gramelį kitą nuslysdavo taip krupščiai nuo pašalinių akių slepiama informacija į godžiai ištemptą žurnalistės ausį. O vėliau, žaibo greitumu, į visiškai pašalinių ausų virtinę. Geometrinė progresija būdinga ir čia.priekaištai, kad „VTAT neatsižvelgė į teismo prašymą nevilkinti proceso ir pateikė skundą paskutinę apskundimo dieną“.
O kas jį asmeniškai kaso, kada kas padavė skundą? nustebo tūlas internautas, suvokdamas, kad kažkas čia ne taip bei pasidalino savo susirūpinimu apie veršelio jautrumo teisėją pedofilijos bylos atžvilgiu, su plačiuoju pasauliu.
Taip ši žinia, atplasnojo iki Antipedofilijos adminų kompiuterių ekranų.

Facebook pilnas netikrų – feikinių anketų. Jame galima rasti bent keturis Andrius Kubilius, tuziną Zvonkių ar dar keistesnių personažų kaip Piratas Piratauskas, Alina Kam,Viola Liberty ar Šernas Apgavikas. Žmonių fantazijai ribų nėra.
Matyt, kažkas tyčiojasi iš gerbiamo teisėjo nusprendė puslapio Antipedofilija adminai. Taip nusprendę nutarė ir pasitikslinti. Feisbukinis Teisėjas ( taip jį imta vadinti interneto platybėse) Audrius Cininas netrukus gavo užklausimą, ar tai tikrai jo anketa. O jeigu anketa jo, ar jis neprasilenkia viešai komentuodamas svarstomą bylą su Teisėjų etikos kodeksu?
Pagal etikos reikalavimus – viešai savo mokinių gabumų ir elgesio nesvarstys joks save gerbiantis mokytojas, gydytojas nekalbės viešai apie paciento sveikatos būklę, ar prokuroras nekomentuos tiriamos bylos vingrybių.
Virtualiajam arba feisbukiniam teisėjui darbo etika – kietas riešutėlis. Jos nelengva laikytis, faktai rodo, kad problemų dėl etikos ir teisėsaugos turėta ir anksčiau.
2008 metais Feisbukinis Teisėjas buvo kaltinamas savo sodyboje, esančioje saugomojo teritorijoje sunaikinęs miško paklotę ir iškirtęs medžius. ( http://www.balsas.lt/naujiena/193438/teisejas-a-cininas-aiskinosi-teisme/rubrika:naujienos-lietuva-politika )
Minėtas teisėjas taip pat 2005 metais privataus kaltinimo tvarka buvo kaltinamas melagingu įskundimu ar pranešimu apie nebūtą nusikaltimą. (http://www.ve.lt/naujienos/lietuva/lietuvos-naujienos/a-cininui—byla-uz-melaginga-iskundima-394173/ ) Ne tik skriaudžia gamtą, naikina miškų paklotes, bet ir turi bjaurią silpnybę meluoti ir nekaltus įskundinėti. Juoda teisėjo mantija pražydo ryškiaspalvėmis, lyg pavasariniai rododendrai, dėmėmis.

Pasirodo facebook anketa su gražiu povandeniniu ledkalniu, į kurį atsidūrę dūžta laivai, o vandenynas tampa kapu daugeliui žmonių, tikrai šio teisėjo.
Simbolistai, pajutę savo nišą, norėtų dar išplėtoti tą temą ir pakomentuoti, kad Cininas, gudrus vaikinas savo profilio nuotraukoje, norėjęs parodyti, kad teisėsaugos veiksmų matome tik mažą dalį, o žmonių gyvenimus ir likimus trupina povandeninis teisėsaugos aisbergas, kurio nematome, bet puikiai jaučiame. ,, Byla – Žudikė, – simboliškai pakrikštijo ir buvęs laikinasis prokuroras R. Petrauskas. Simbolistus, kryptologus ir kitus žiniuonius pravejame lauk ir toliau gilinamės į teismo pirmininko pedofilijos byloje pasisakymus internetinėje erdvėje.
Taigi, anketa vis dėlto jo. Tokia išvada gimė po to, kai jis viešai toje pačioje anketoje atsakė į ‚Antipedofilija‘ grupės klausimą.
Teisėjas ginčijasi, kad jo vieši porinimai apie rezonansinę bylą su Teisėjų Etikos Kodeksu visiškai neprasilenkia. Tačiau atsivertus minėtą kodeksą taisyklės ir reikalavimai byloja ką kita.
Vienas iš šių dviejų yra melagis. Jums paliekame spręsti kuris- Teisėjų Etikos Kodeksas ar Feisbukinis Teisėjas Audrius Cininas ?

Teisėjų Etikos Kodekso 7 str. apibrėžia pagarbą ir lojalumą valstybei. Vadovaudamasis pagarbos ir lojalumo valstybei principais teisėjas privalo laikytis tam tikrų taisyklių, viena iš jų, 3 dalyje nurodyta, kad: ,,atsižvelgti į tai, kad viešai reiškiama asmeninė nuomonė apie konkrečias bylas gali būti suvokiama kaip oficiali‘‘.

Toliau, 8 straipsniu vadovaudamasis teisingumo ir nešališkumo principais teisėjas privalo laikytis šių taisyklių:
2) neturėti asmeninio išankstinio nusistatymo priimant sprendimus ir nereikšti išankstinės nuomonės nagrinėjamos bylos klausimais;
3) nedemonstruoti savo simpatijų ar antipatijų ir išskirtinio dėmesio atskiriems asmenims ar jų grupėms, bylose dalyvaujantiems asmenims;
4) nagrinėjant bylas nepasiduoti valdžios ar valdymo institucijų, pareigūnų, žiniasklaidos priemonių, visuomenės bei atskirų asmenų įtakai;
8) vengti viešų pasisakymų leidžiančių nuspėti nagrinėjamos bylos baigtį, taip pat nesvarstyti nagrinėjamos bylos su proceso dalyviais ne teismo proceso metu;
10) nereikšti asmeninės nuomonės nagrinėjamose konkrečiose bylose bendraujant su visuomene ir žiniasklaida.

Kaip žinia, teisėjai įsipareigoja laikytis šio kodekso reikalavimų. Kyla natūralus klausimas, ar Audrius Cininas sąmoningai nesilaiko minėto kodekso reikalavimų? Kokia prasmė šitaip išdykauti?

Keistoka, kad teisėjas susikuria anketą ir viešai reiškia savo nuomonę būtent šioje byloje, kuri gali būt traktuojama kaip oficiali teisėjo nuomonė.

Ar teisėjas nenagrinėja daugiau kitų bylų?

Pateikiame pasisakymus iš teisėjo anketos facebooke.

Išvadas apie kodekso reikalavimų laužymą pasidarysite patys.

From → Pradzios

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s