Skip to content

Sparčiai daugėja Anglijos lietuvių, besirenkančių į demonstracijas Londone ‘Už teisingumo atkūrimą Lietuvoje’

by on May 21, 2012

Po įvykdyto teismo sprendimo ir mergaitės barbariško paėmimo prieš jos valią ir sugrąžinimo biologinei, socialinėje erdvėje, žmonės, neabejingi vaiko ir Lietuvos likimui, ėmė vienytis ir pradėjo organizuoti masinius protestus aplink pasaulį ‘už Lietuvą, už teisingumo atkūrimą’.

Anglijos lietuviai, aktyviai stebintys garsiosios Kauno pedofilijos bylos nagrinėjimą, o tiksliau- marinimą, buvo šokiruoti civilinės bylos dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo su biologine motina teismo sprendimo įvykdymo kulminacijos.

Tai, kas įvyko gegužės 17 dieną Garliavoje, kelia šiurpą. Ko gero, tokias scenas esame įpratę matyti tik Holivudo filmuose: 240 policijos pareigūnų, ginkluotų guminėmis kulkomis, ašarinėmis dujomis, koviniais šunimis, šturmavo globėjos, turinčios teisinį imunitetą namus, išpjaudami duris, daužydami langus, budeliai, nors labiau jie primena marionetes, valdomas kol kas neįvardinto lėlininko, padėjo įvykdyti teismo sprendimą ir grąžino vaiką į galimos sutenerės, biologinės motinos rankas.

Nors teismo sprendime aiškiai nurodyta, kad vykdymą turėjo atlikti antstolė, VTAT darbuotoja Evelina Talailienė užuot saugojusi vaiko teises ją traumavo bei pateikė ultimatumą mergaitei ”duok ranką ir eime arba turi vieną minutę. Vis tiek išeisim iš čia”, tuo tarpu mergaitė visomis jėgomis priešinosi ”žmonės jūs ar ne žmonės”, ,,aš niekur neisiu”, ”aš noriu gyventi tik su Neringa” visados”.

Tačiau de facto matėme kaip biologinė, padedama advokato Černiausko, išvilko beklykiantį vaiką. Normalioje teisinėje šalyje, pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje, besivadovaujant precedento teise, tai būtų traktuojama kaip vaiko pagrobimas. Šiai dienai minėti asmenys būtų sulaikyti.

STOP!

Apie ką mes čia???

Ta pati teisinė sistema Didžiojoje Britanijoje, būtų pirma išnagrinėjusi baudžiamąją bylą ir tik tada pereitų prie civilinės bylos nagrinėjimo dėl gyvenamosios vietos nustatymo. Bet tai vyksta ne Didžiojoje Britanijoje, o mūsų TĖVYNĖJE.

Į spontanišką demonstraciją prie LR ambasados Londone, sekmadienį, vidurdienį, susirinko daugiau nei 200 tautiečių, kurie atvyko ne tik iš Londono įvarių vietų, bet ir iš Kent’o, Birmingham’o.

Mažieji protesto dalyviai išreiškė susirūpinimą mergaitės likimu, užsiklijavę burnas, laikydami plakatus, traukė smalsių praeivių dėmesį, kuriems buvo paaiškinta, kad tėvynėje vaiko norai bei interesai yra ignoruojami. Praeiviams buvo dalinamos skrajutės anglų kalba. Vėliau Facebook grupė ‘Antipedofilija’ sulaukė daug laiškų, su pasiūlymais ir pagalbos ištiestomis rankomis. Šiuo metu vyksta intensyvus bendravimas su visais, siūlančiais vienokią ar kitokią pagalbą bei paramą.

Šį kartą ambasadorius ir jo darbuotojai tradiciškai neatvyko pabendrauti su demonstracijos dalyviais, kad išreikštų savo poziciją dėl įvykių Garliavoje, priešingai, budintis apsaugos darbuotojas paskambino vietos policijos pareigūnams, kurie atvykę perdavė darbuotojo reikalavimą nuimti plakatus nuo pastato, kadangi lipni juostelė gali sugadinti pastato įvaizdį, kas būtų traktuojama kaip viešosios tvarkos pažeidimas.

Demonstracijos dalyviai šią informaciją pasitiko šūksniais ” GĖDA, GĖDA” ir su didele nuostaba klausė, nejau ambasados darbuotojams lipnios juostelės žymės yra skausmingesnės už vaiko ašaras?

Vietos pareigūnai išreiškė susirūpinimą dėl susiklosčiusių įvykių Garliavoje ir kaip niekad gausiai, keli lengvieji automobiliai bei autobusiukas pareigūnų padėjo užtikrinti viešąją tvarką.

DĖMESIO, KOKS NIUANSAS!!!

Tėvynėje prieš taikiai susirinkusius piliečius buvo panaudota fizinė jėga, psichologinis smurtas, ko pasekoje buvo sužeistų, 39 asmenys suimti. Ironiškas žvilgsnis į Europos Sąjungos vėliavą, esančią ant ambasados pastato..Tiek Lietuva, tiek didžioji Britanija yra ES narės, o kažkodėl dvigubi standartai taikomi prieš taikiai susirinkusius žmones.

Anglijos lietuviai, dalyvavę proteste, kupini idėjų ir jėgų vienijasi, suprasdami, kad nukankintas Drąsius Kedys bei mažoji jo dukra yra kovos simboliai už Lietuvą, už teisingumą.

Atleisk mažute, kad nesugebėjome tavęs išsaugoti ir leisti tavo norams realizuotis gyventi su Neringa visados.

Mūsų daug, aplink pasaulį išsibarsčiusių tautiečių. Mes solidarizuojamės, mes vienijamės, mes bundame!

Mes rasime būdų kaip tau padėti, vaikeli!!!

Britai vartoja tokią frazę: ‘step by step’.

Laukite tęsinio!

Protesto dalyviai Londone

Daugiau nuotraukų rasite čia:

Informacija parengė Agnė Gredeckaitė-Kaminskienė

From → Pradzios

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: