Skip to content

Interneto Komisarai III

by on May 23, 2012

 

Kadaise buvau parengęs porą straipsnių pagal rusų autorių medžiagą. Jie buvo publikuoti kaip „Interneto Komisarai I“ ir „Interneto Komisarai II“ .

Rengiant pirmuosius straipsnius,  Lietuvoje bei Rusijoje nebuvo taip išplitę socialiniai tinklai. Tai puiki dirva bujoti tautiniams „Interneto Komisarams“. Jų veiklos įvairiais periodais buvo skirtingos. Pavyzdžiui išsijuosus ginti premjero Andriaus Kubiliaus vykdomą Lietuvos naikinimo politiką. Prasidėjus Garliavos įvykiams šie interneto komisarai žinoma  palaikė valdžios (L.Stankūnaitės) pusę:

Visų pirmiausia, tai facebooke skleidžiami gandai. Pavyzdžiui kad pagrobta aa. D.Kedžio dukra neva  pastebėta Šventosios ligoninėje, ar ten esančiuose advokato G. Černiausko namuose. „copy SOS, 2012-05-20 13:04 Mergaitė šiuo metu yra Šventojoje ligoninėje įzoliuota,sunkios būklės perdozuota vaistų , kitoje palatoje yra stankūnaitė ir černiauskas. Jie nerimauja. Mes darbuotojai bijome ką nors sakyti, mums užčiauptos burnos, bet jei reikės išeisim iš darbo. Žmonės važiuokit į Šventają, praneškite Lansbergiui, Neringai Kas gyvenate Šventojoje – ateikit prie ligoninės. PLATINKITE“

 Manoma šiuos gandus paskleidė viena liūdnai žinoma žurnalistė, nes po dviejų parų portale lrytas.lt pasirodė pikdžiugiškas jos straipsnis apie tai, kaip „violetiniai“ Šventojoje ieškojo Deimantės.

Kita panaši dezinformacija buvo lyg mergaitė buvo atvežta į Santariškių reanimaciją. Tokios sąmoningos dezinformacijos tikslas – išsekinti beprasmių žinių srautu žmones, nukreipti jų dėmesį nuo esminių klausimų, ir išvarginti. Išvargęs nuo melagingos informacijos automatiškai eina „pailsėti“ – jam istorija ima nusibosti.

Klasikinis pavyzdys – visose violetinės grupėse pasirodęs pranešimas, kad „kelte iš Nidos į Klaipėdą buvo pastebėta  L.Stankūnaitė su dukrele, sėdinčios apsaugos automobilyje“. Ažiotažas facebook buvo milžiniškas. Informacija buvo numesta gerai paruošta – aprašyti „stambūs apsaugos vyrai“, duota automobilio markė, spalva , net ir numeris. Informaciją numetęs „interneto komisaras“ pasirodė turintis humoro jausmą, ir nurodė pirmąsias numerio raides – FBR. Taip rusų kalba vadinamas JAV Federalinis Tyrimų Biuras. Kiek žinoma, klaipėdiečiai aktyvistai nuvažiavo laukti kelto. Ir deja grįžo nusivylę. Tai psichologinio sekinimo taktika, kuri ateityje turėtų leisti nevaržomai laisvai judėti po Lietuvą ir užsienį L.Stankūnaitei. Dezinformacija įkyri greitai, ir žmonės nebereaguoja.

Panaši sekinimo ir dezinformacijos taktika buvo panaudota ir prieš pagrobiant mergaitę . Internete, facebook pasirodydavo gandai, kad „tuoj ims“, „pastebėti 6 policijos ekipažai važiuojantys Garliavos link“ , „Mano patikrintomis žiniomis rytoj bus karšta“. Visas šis psichologinis karas davė vaisų. Žmonės atbuko, pavargo, priprato prie stresinės informacijos. O nuolatinis stresas, psichologinė įtampa pasak rusų karo psichiatro Leonido Kitajevo – Smyko,tyrinėjusio vainachų kovotojų psichologiją  :

„Mūsų atlikti tyrimai parodė, kad pas karo iškamuotus čečėnų kovotojus, nuolat jaučiančius psichologinę įtampą, atsirado masinė reaktyvinė depresija, lydima daugybės šios ligos simptomų.

Kovotojų valia ir dvasia nualinta depresijos, sumažėjęs jautrumas aplinkai ir įvykiams, silpnina kovinę čečėnų iniciatyvą, lėtina jų veiksmus. Tuo tarpu didėja psichologinė religinių – ritualinių apeigų įtaka.“

.Panaši apatija ir abejingumas, sukeltas nuolatinio streso ir lėmė tai, kad dieną kai buvo grobiama mergaitė, Klonio gatvėje buvo palyginus nedaug žmonių.

Ką dabar siekia valdžia, kariaudama prieš Tautą psichologinį – informacinį karą atspėti nesunku. Tauta ruošiama dar baisesniems valdžios išpuoliams. Kokiems – sunku atsakyti, bet manoma, kad bus imtasi pačių drastiškiausių priemonių prieš bandančius protestuoti ir prieš naujai gimstančias politines jėgas.

Paskutinio informacinio-psichologinio  karo porcija yra šios dienos lrytas.lt žurnalistės Jurgitos Noreikienės straipsnyje „Nepasirašysi už“ violetinius“ – būsi pedofilas“. Jeigu ankščiau lrytas.lt demonizavo D.Kedį., tai dabar jis ėmėsi demonizuoti ir visus „violetinius“. Tokiais pat metodais buvo demonizuojami gandais, apkalbomis  Lietuvos Partizanai. Lygiai taip pat Rusijoje demonizuojami kaukaziečiai.

Valdžia ėmėsi, kariauti prieš Tautą patį šlykščiausią ir niekingiausią informacinį – psichologinį karą. Nuo jo pabėgti neįmanoma. Išvengti – taip pat. Valdžia kaltindama „violetinius“ kad jie „suskaldė tautą į dvi dalis“ pati tai daro sąmoningai, nuosekliai ir profesionaliai. Ji gerai suvokia  seną romėnų posakį „skaldyk ir valdyk“.

One Comment
  1. Ausra Krasnickaité permalink

    100% tiesa. Manau didelé dalis zmoniu ta supranta.Noriu pridéti tik, kad tuo jie siekia dar ir isjuokti zmones, sakydami, kad :”matot, kokie jie silpnaprocia , paranojikai , visur matantys pedofilus, kaukétus” ir t.t. Jau sutikau komentaru, kad “violetiniai” ir ju salininkai-tai tik neissilavinusieji, NETURTINGIEJI (taip ir buvo paminéta), nelietuvos prastuomenés dalis.Neturtingieji-jiems zmonés be smegenu, kurie gyvenime nieko nesugeba, nemoka per zmoniu galvas iskopti iki ten, kur gali sédét ir ziovaut, o ryte atsikélus, kaip tam Pinokiui , darze rasi uzkastu priaugusiu auksiniu.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: