Skip to content

Šokiruoti UNICEF UK elgesiu su Lietuvos dukra

by on May 27, 2012

Saulėtą šeštadienio popietę, gegužės 26 dieną, Anglijos lietuviai aktyviai rinkosi prie UNICEF UK būstinės Londone.

Kodėl būtent čia?

UNICEF – nešališka ir nediskriminuojanti organizacija. UNICEF vadovaujasi Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencija – universaliu dokumentu. nustatančiu kiekvieno vaiko teisę augti ir vystytis.  UNICEF dirba su daugybe partnerių, kad panaikintų skurdą, prievartą ir ligas. Mūsų tikslas – sukurti vaikams tinkantį pasaulį.

Dar savaitės pradžioje, kai buvo gautas leidimas taikiai demonstracijai, keli būsimos demonstracijos dalyviai atvyko į UNICEF UK pagrindinį ofisą, įteikė pakvietimą dalyvauti demonstracijoje, pabrėždami, kad būsima demonstracija nebus nukreipta prieš UNICEF organizaciją, priešingai, tai pagalbos prašymas dėl barbariško elgesio su vaiku mūsų tėvynėje. Taip pat įteikė visą garsiosios-marinamos Kauno pedofilijos bylos istoriją ir civilinės bylos dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo įvykdymo filmuotą medžiagą.

UNICEF darbuotojai visą savaitę bendravo telefonu bei elektroniniu paštu. Jie kreipėsi į savo kolegas Vilniuje, perduodami visą informaciją ir prašydami informuoti apie tolimesnę eigą Deimantės atžvilgiu. Buvo šokiruoti, kad tai, kas užfiksuota vaizdo įrašuose, vyksta su vaiku. Taip pat, atkreipė dėmesį, kad iš pateiktos informacijos, kurią išanalizavo, jie mato, kad išnaudotos visos teisinės galimybės Lietuvoje, todėl pasiūlė kreiptis į tarptautines organizacijas tokias kaip Amnesty International ar Human Rights Watch, kurie galėtų atstovauti Deimantės interesams.

Anglijos lietuviai būtinai pasinaudos patarimu ir perduos visą informaciją minėtoms organizacijoms į kurias dar 2010m. gegužę buvo taip pat kreiptąsi.

Demonstracijos metu buvo džiugu matyti daug naujų veidų, kurie aktyviai įsitraukia į neformalų judėjimą ‘Už Lietuvą, už teisingumą’. Šį kartą pranešimai buvo skaitomi dviem kalbomis: anglų ir lietuvių. Pranešimuose anglų kalba buvo akcentuojamas brutualus elgesys su vaiku, aukštų pareigūnų atviras melas tautai, kad prievarta nebuvo naudojama, o lietuvių kalba – kalbėta Tado Blindos žodžiais: ,,Kuo mūsų laisvė bus geresnė už tą nelaisvę, kurioje dabar gyvename?”

Bet labiausiai visų dėmesį sukaustė , kai į vieną iš pranešėjų kreipėsi maža mergaitė, kuri pareiškė norą pasisakyti, cituojame:

,,kad niekas nevažiuotų į Lietuvą…ir kad policija yra bloga ten…kad kai meldžiamės, turėtume prašyti Dievo teisingumo’’ Išsakyti iš visos širdies žodžiai buvo palydėti plojimais ir padėka. Suaugusieji vos tramdė ašaras, puikiai suprasdami, kad vaikų lūpomis kalba tiesa.

Demonstracijos dalyviai plojimais palydėjo 9 Seimo narių pavardes, kurie ketvirtadienį Seime pasipriešino komisijos  sudarymui dėl Neringos Venckienės teisinės neliečiamybės svarstymo.

Kadangi tą pačią dieną vyko ne vienas susibūrimas ir tėvynėje bei kitose šalyse, ta proga, buvo renkami parašai  kreipimuisį į Seimo narius, pateikiame ištrauką:

,, Nedrįskite Lietuvos Respublikos piliečius įtikinėti, kad tai, kas įvyko Garliavoje 2012 m. gegužės 17-osios dienos ankstyvą rytą, atlikta vaiko interesais. Gal būt tai atitinka mergaitės biologinės motinos, o gal būt… pedofilų klano interesams.

Mes, žemiau pasirašę, Lietuvos Respublikos piliečiai, iškilmingai įsipareigojame nesuteikti Seimo nario mandato kitai kadencijai tiems, kurie pritars Generalinio prokuroro prašymui leisti susidoroti su Kauno apygardos teisėja Neringa Venckiene. Dėkojame TEISĖJAI už nuoširdžią nuo seksualinės prievartos galimai nukentėjusios mergaitės globą ir atkaklų siekį, kad nusikaltimo padarymu įtariami asmenys būtų patraukti baudžiamojon atsakomybėn.’’

Svarbu ir tai, kad Anglijoje prasidėjo parašų rinkimai dėl projekto pateikimo Seimui Civilinio kodekso pataisoms. Demonstracijoje pasirašė visi dalyviai, taip pat aktyviai buvo prašoma gauti specialius VRK lapus parašams rinkti ne tik Londone, bet ir už jo ribų.

Tiesa, vienas iš demonstracijos dalyvių, rinkęs parašus, pastebėjo, kad viena iš protesto dalyvių nedrąsiai priėjo ir dar kartą paklausė už ką renkami parašai, akyse matėsi dvejonės, todėl buvo paklausta, ar viskas gerai? Atsakė, kad bijo!  Bijo rašyti savo duomenis. Keletą minučių padvejojus, mergina nugalėjo baimę ir pasirašė.

Kas čia įvyko?

Drąsa! Jėga, kuri nugali visas dvejones. Per sukąstus dantis, drebančiomis rankomis, ašarotomis akimis…stovėti teisingame kelyje.

Už vienybę, už drąsą, už viešumą!

Demonstracijos dalyviai Londone

Daugiau nuotraukų iš demonstracijos rasite čia: 

From → Pradzios

5 Comments
 1. Ausra Krasnickaité permalink

  Zaviuosi Lietuviais Anglijoj, Airijoj!!! Pagarba! Jus, kurie galétumét nekreipdami démesio i ivykius LT, gyventi savo gyvenima, parodét, kad esat tikri patriotai, géda turétu buti kai kuriems , lietuviams ,”stovintiems po medziais”, tai dél ju vaiku jus tai darot!

 2. Anonymous permalink

  lietuviai patys tokia lietuva susikure…Is zudiko padaro didvyri.geda! !!Ziurekit kad uz kaxkiek laiko tie parasai jums neatsisuktu pries jus pacius.

 3. Anonymous permalink

  Kartais tiesa per skaudi, kad galetume ja nutyleti.Dziaugiuosi galejusi sudalyvauti.

 4. iš Lietuvos permalink

  Geriau jau skaudus, bet staigus kirtis, negu metų metus trunkantis psichologinis teroras. O gal jūs ruošėtės dvasiškai terorizuoti mergaitę, kol ji sulauks pilnametystės?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: