Skip to content

Nepatogus TIE-SOS žodis Lietuvai akis bado ir Londone

by on June 7, 2012

Vakar, birželio 6 dieną, Jungtinėje Karalystėje (toliau JK) gyvenantys lietuviai, rinkosi į spontanišką žodžio TIE-SOS rašymo ant grindinio akciją prie Lietuvos ambasados Londone.

Virtualioje erdvėje stebėdami, kad Tėvynėje varžomos ne tik žodžio, bet ir susirinkimų laisvės, kurias garantuoja kiekvienam piliečiui LR Konstitucija, tautiečiai, gyvenantys JK, kitą rytą jau maloniai bendradarbiavo su vietos policijos pareigūnais, kurie išdavė leidimą spontaniškai solidarumo akcijai.

Leidimas buvo išduotas nuo 17 valandos vakaro vietos laiku, o akcija vyko iki Lietuvos ambasados darbo dienos pabaigos.

Tradiciškai vietos pareigūnai informuoja ir ambasados darbuotojus apie būsimą demonstraciją prie pastato.

Tad, tik atvykus pirmiesiems akcijos dalyviams, kurie draugiškai karpė 6 raides, T-I-E-S-O-S, sukeliančias konvulsijas Lietuvą apraizgiusiam klanui, Lietuvos ambasados policijos pareigūnas iš tolo stebėjo ir šypsojosi.

Šypsenos interpretacija paliekame jums, mieli skaitytojai.

Ambasados darbuotojams bus perduotas akcijos dalyvių raštiškas prašymas, kurio ištrauką pateikiame čia:

,,Mes, Jungtinėje Karalystėje gyvenantys lietuviai, solidarizuojamės su protestuojančiais tiesos reikalaujančiais žmonėmis: Vilniuje, Kaune ir kituose miestuose, smerkiame, piktinamės ir reikalaujame nutraukti, bet kokius žodžio, susirinkimų laisvės suvaržymus ir represinius veiksmus, ypatingai prieš nepilnamečius. Kadangi šias laisves mums užtikrina Lietuvos Respublikos Konstitucija, todėl kreipiamės į Jus, mūsų atstovą Jungtinėje Karalystėje, perduoti mūsų protestą Lietuvos Respublikos Prezidentei, Vidaus reikalų ministrui ir Vyriausybei.‘‘

Kai akcijos dalyviai rašė ant grindinio žodį TIE-SOS, sunkiai įsivaizdavo, kad tėvynėje jiems būtų pamojuota LR Administraciniu teisės pažeidimų kodeksu, ko pasekoje, būtų panaudoti represiniai veiksmai ir prieš juos.

Nėra Lietuvoje įstatymuose ar viešos tvarkos bei švaros taisyklėse nurodyto draudimo rašyti kreidelėmis ant šaligatvių!

Keistai niūriai atrodo Lietuva „kovojanti“ už Žmogaus Teises ir Laisves Baltarusijoje, o pati besielgianti su savo taikiais piliečiais žiauriau negu Lukašenkos KBG. Nusikaltėlius, pradėjusius aiškintis santykius Kelmės centre atvyko tramdyti vos vienas pareigūnas. Deimantę iš namų grobė 240 policininkų. Piešėjus ant asfalto tramdė 2 policijos ekipažai. Gėda, tačiau Lietuvos policija pajėgi kovoti tik su taikiais ir įstatymui paklusniais piliečiais.

NEMULKINKITE TAUTOS!

 

Akcijos dalyviai Londone

 


Nuotraukos Arūno Baškio. Spauskite čia:

Video rasite čia:

From → Pradzios

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s