Skip to content

Fotosesija „Tipo valgom“

by on June 12, 2012

Specialiosios tarnybos turi terminą „развести  лохов”. Išvertus į lietuvių kalbą tai skambėtų „išdurti lapausius“ . Šis terminas reiškia, kad pasitelkus operatyvines ir technines priemones, yra „nuleidžiama“ dezinformacija arba reikiama informacija.

Tokia „lapausių išdūrimo“ operacija buvo atlikta ir š. m birželio 6 dieną.  ‚Netyčia“, kavinėje buvo nufotografuota a a. Drąsiaus Kedžio dukra Deimantė, jos išgimdytoja Laimutė Stankūnaitė, galimai advokatas Gintaras Černiauskas ir du LKPB ( Lietuvos kriminalinės policijos biuro) pareigūnai.

Tokios specialiųjų tarnybų operacijos nėra naujiena. ČK turi praktikos jau nuo 1917 metų.

1924 metais Rusijos Baltųjų judėjimo aktyvistas  Borisas Savinkovas buvo atviliotas į SSSR. Nuo pat „nelegalaus“ sienos kirtimo,  jis buvo kuruojamas OGPU agentų. Šie jam sugebėjo parodyti „nuostabų“ gyvenimą  SSSR. Savinkovas padarė nuotraukas, parašė straipsnių, kuriuos pati OGPU  perdavė Vakarų spaudai. Atlikęs savo darbą, Savinkovas buvo nuteistas 10 metų kalėjimo bei pasikorė kameroje.

NKVD – MGB buvo pamėgusi tokias  operacijas prieš Lietuvos Partizanus. Labai dažnai verbavimui nepasiduodantį, partizaną aprengdavo NKVD uniforma, paveiksluodavo ir nuotraukas „nuleisdavo“ kovojantiems Partizanams. Laikas bėga, keičiasi santvarkos, o specialiųjų tarnybų metodai – ne.

Keletas nuotraukų, paimtų iš socialinio tinklo facebook, rodo, kad tai buvo gerai suorganizuotas spektaklis. Spektaklio užduotis –  argumentuoti, kad L.Stankūnaitė yra nuolat persekiojama. Ji negali ramiai likti ir gyventi Lietuvoje. Šis atviras paparacių išpuolis suteikia, jai duoti teisme parodymus nuotoliniu būdu ir motyvą išvažiuoti su Deimante iš Lietuvos.

Nuotrauka Nr. 1 -Apsaugos autobusiukas stovi aikštelėje pastatytas priekiu į išvažiavimą. Tai daroma tam, kad kilus ekstremaliai situacijai, saugomą objektą kuo greičiau išvežti iš įvykio vietos. Į akis krenta tai, kad autobusiuke už vairo nelaukia  joks vairuotojas. Šis, pagal visas saugos instrukcijas, tiesiog privalo laukti. Tai įrodymas, kad tiek apsauga nematė jokios grėsmes.

Nuotrauka Nr.2 . Apsaugos pareigūnas žvalgosi. Matosi neslepiamas smalsumas – „Kur gi tie fotografai? Negi vėluoja?“

Nuotrauka Nr.3 . Ypatingai svarbi tuo, kad abu apsaugos pareigūnai pastebėjo fotografą. Tačiau jokių veiksmų nesiima. Tai dar vienas įrodymas, kad „fotosesija“ buvo surežisuota. Jie savanoriškai pozuoja.

Nuotrauka Nr.4 . Valstybės saugomi liudininkai,  be itin svarbaus reikalo, į kavinę ar į kitas viešas vietas nėra vedami. Atkreipiamas dėmesys į užsakytus patiekalus. Viskas tik dėl akių. Pareigūnai užsisakė kavos, L.Stankūnaitė – latte kavos, Deimantei užsakytos apelsinų sultys.  Panašus į  advokatą G. Černiauską žmogus užsisakė vandens. Net nematė reikalo dėl fotosesijos užsisakyti ką nors rimčiau. Šioje nuotraukoje matyti jo džiūgavimas dėl pavykusio plano.

Nuotrauka Nr. 5 . – panašus į advokatą Gintarą Černiauską žmogus neslėpdamas savo džiugesio atsisveikina, pergalingu žvilgsniu žiūrėdamas į Deimantę.

Nuotrauka Nr. 6 – L.Stankūnaitė išvedama. Pirmas eina pareigūnas dėvintis „tactical“ marškinius, puikiai slepiančius ginklą ir  neperšaunamą liemenę. Prailginti marškiniai  leidžia ginklą nešioti ir dėkle po pažastimi ir prie diržo. Marškiniuose esančios slaptos vidinės kišenės juose leidžia laikyti raciją, papildomas apkalbas, antrankius ir tt.

Nuotrauka Nr.7 rodo, kad fotografuota buvo iš skirtingų pozicijų, apie tai žinant apsaugos pareigūnams. Stebėtina ir tai, kad fotosesijos autorius ir jo fotoaparatas liko sveiki.

Operacija ,, Tipo, Valgom,,  buvo suorganizuota penktadienį, tikintis, kad jau tą pačią dieną, ar šeštadienį, nuotraukos bus paviešintos.

Tokiu atveju būtų rimtai argumentuota, kad L.Stankūnaitė dėl nuolat kylančių grėsmių negali atvykti į teismą. O parodymus gali duoti tik nuotoliniu būdu. Žinoma, kam nors paslaugiai sufleruojant. Dėl nežinomų priežasčių autorius uždelsė paviešinti nuotraukas. Tad pirmadienį  teisėjas A.Cininas  buvo priverstas „susirgti“.

Vertinant šią provokaciją, reikia paploti, kad ji pavyko. Tai leis L.Stankūnaitei ir ją globojančiom jėgom pareikšti, kad ji negalės daugiau vykti į teismo posėdžius ir duos parodymus tik nuotoliniu būdu. Po teismų, argumentuojant tais pačiais motyvais, L. Stankūnaitė su Deimante bus išvežta gyventi į užsienį. Saugant, nuo vis kylančių grėsmių.  Visa pedofilijos byla ir tiesos paieškos profesionaliai buvo užgniaužtos viena spec. tarnybų suorganizuota fotosesija.

From → Pradzios

21 Comments
 1. ana permalink

  atvirai pasakius, nesupratau autoriaus daromų išvadų kad tai jog Stankūnaitę nufotografavo yra jai grėsmė? Tai juk ji pastoviai yra fotografuojama: ir teisme ir prie teismo ir TV ekranuose pasirodo. Niekas net neprisiartino toj kavinėj prie jos, neužkalbino, neprisilietė… Tai kur ta grėsmė? Jei žmogus pasirodo viešoje vietoje ir ten jis gali būti pastebėtas kitų, manau yra savaime suprantamas faktas. O tai, kad tie kiti neparodė jokios agresijos čia, taip pat yra faktas. Ir, mano nuomone, jei kažkas planavo provokaciją ir tikėjosi, jog tie kiti, pastebėję Stankūnaitę viešoje vietoje neišlaikys jos neužsipuolę, smarkiai prašovė pro šalį. Ir kaip tik šis faktas parodo, kad Stankūnaitės rėkimas apie grėsmes yra smarkiai perdėtas.

 2. Anonymous permalink

  Nesamone… Ten tikrai ne Cerniauskas. O kad Stankunaite lagsto po svieta – seniausiai niekam nera paslaptis. Ji buna ir parduotuvese, ir poliklinikoje, ir dar biesai zino kur – tokia ten ir apsauga :/

 3. Nesamone… Ten tikrai ne Cerniauskas. O kad Stankunaite lagsto po svieta – seniausiai niekam nera paslaptis. Ji buna ir parduotuvese, ir poliklinikoje, ir dar biesai zino kur – tokia ten ir apsauga :/

 4. Anonymous permalink

  to ana . Sias nuotraukas pedoklanas ivertins ( ir jau ivertino) kaip gresme stankunaitei.

 5. Anonymous permalink

  pagooglinkit nuotraukas advokato ir pamatysit, kad cia jis.

 6. Anonymous permalink

  Juska debilas nerealus :))

 7. ??? permalink

  Renaldai ,kaip tau pasiseke klausik…ne Nijolei ar Ricerdui o tu ten atciradai toje kavineje ,ir klausik nuotrauku pridarei is visu pusiu 🙂 bet kodel mergaites veido nematiti ? pvz. 19 nuotraukoi. uzsviesintos nuotraukos.. hmmm daug kyla ???? na jei tu sitame Sventame reikale ,ne Ozys, tai neimk i kiausius.nieko nenoriu uzgauti nepelnitai ,bet man cia su tuom nuotraukom nesvaru…

 8. stankunaitei nebent i negyvenama sala isvaziuot,nepasisleps ji niekur,net ir uzsieni,lietuviu pilna visame pasaulyje.baigsis byla, tada bus susidorota ir su ja ir su mergaite:(((

 9. strapsnis tendencingas permalink

  kokiu pagrindu šio straipsnio autorius susiejo šių nuotraukų fotografą su suplanuotą kartš šia fotosesija ? o kodėl gi Renaldas ir atsitiktinai negalėjo jų užklupti…gal būtent jie ir sekiojo Renaldą ir majačinosi jam prieš akis, kad jis juos nufotkintų

 10. jooorga permalink

  O todėl, kad naiviajai visuomenės daliai užtenka preteksto, o ne objektyvios ir svarios priežasties, kaip ir černiauskui per žinias šnekėti užtenka šių nuotraukų kaip įrodymo, kad tai persekiojimas.

 11. Anonymous permalink

  Keista kad Renaldas pastoviai neva veziojasi fotika ir dar su tokia linze. Nes cia linzes nemazos buta kad tiek pritraukti ir dar ne visai prastos kokybes… Kazkas cia nesvaraus.

 12. gile permalink

  čia gali būti tas pats kas ir triušis,belakstantis po pernykščią žolę….specialiai atvažiavo į kavinę, o koks nors ožys pasakė,kur ji….paprasta…gali būti,kad rezisūra su ta fotosesija

 13. Anonymous permalink

  Tai jau tikrai,

  kyla klausimas, kas fotografavo!?T.y., kaip suzinoti, kada ir kur pasirodys si “zvaigzde”. Jei tiketi visa sia samokslo teorija, tai….na nzn.
  Na o kad Stankunaite fotografuojama, na kas cia tokio? Visos “izymybes” nuolat fotografuojamos.

 14. Anonymous permalink

  tai viena diena ozka prieis liepto gala……

 15. Anonymous permalink

  Kad jai gresmes nera is kedzio pasekeju tai faktas, visa jai kylanti gresme tai neapykanta zmoniu del jos nuzmogejimo, daugiau gresme kyla sakyciau cerniasukui, kuris akivaizdus nusikaltelis ir ne tik jam, bet sis manau emigruoti neketina. Faktas tas kad nebutina ir ieskoti panasiu personazu, cia gali ir is tikro jie vazinetis jei tik panoretu, nes jie puikiai zino kad visos gresmes kyla is ju. O kadangi siekiant nuslepti eilini karta tiesa, bandoma sugalvoti kazka kas padetu isnesti sveika kaili ju globotinei, jei ji papuls i teisma tai didele galimybe kad tu visokiu cerniausku ir desimciu kitu aukstas pareigas uzimanciu, automatiskai sedynes atsidurtu teisme, o tos desimtys manau to oij kaip nenori. Tuo labiau kad jie finansiskai labai galingi. todel visai geras planas itikinti teiseja kad stankei gresia pavojus ir ja persekioja.todel pilnai itiketina kad galejo sia afera padaryti. Kad pasikesino i teiseja tai pilnai tikiu, po tu zudyniu sleifo. Ir kodel tyrejai neizuri kam naudingas teisejo ir kitu liudininku patraukimas is kelio. Jei sako kedzio gerbejai arba jo draugai zudo, tai jie kaip tik zudytu kitus, o ne liudininkus kurie kedi isteisintu, O kazkodel zusta tik tie kurie pastoja kelia prokuroru skleidziamai dezinformacijai. Na faktas tas kad tauta sios bylos nepaleis, vadinasi zudyniu prokurorai gelbetojai nusikalteliu imsis dar ne syki

 16. Kad jai gresmes nera is kedzio pasekeju tai faktas, visa jai kylanti gresme tai neapykanta zmoniu del jos nuzmogejimo, daugiau gresme kyla sakyciau cerniasukui, kuris akivaizdus nusikaltelis ir ne tik jam, bet sis manau emigruoti neketina. Faktas tas kad nebutina ir ieskoti panasiu personazu, cia gali ir is tikro jie vazinetis jei tik panoretu, nes jie puikiai zino kad visos gresmes kyla is ju. O kadangi siekiant nuslepti eilini karta tiesa, bandoma sugalvoti kazka kas padetu isnesti sveika kaili ju globotinei, jei ji papuls i teisma tai didele galimybe kad tu visokiu cerniausku ir desimciu kitu aukstas pareigas uzimanciu, automatiskai sedynes atsidurtu teisme, o tos desimtys manau to oij kaip nenori. Tuo labiau kad jie finansiskai labai galingi. todel visai geras planas itikinti teiseja kad stankei gresia pavojus ir ja persekioja.todel pilnai itiketina kad galejo sia afera padaryti. Kad pasikesino i teiseja tai pilnai tikiu, po tu zudyniu sleifo. Ir kodel tyrejai neizuri kam naudingas teisejo ir kitu liudininku patraukimas is kelio. Jei sako kedzio gerbejai arba jo draugai zudo, tai jie kaip tik zudytu kitus, o ne liudininkus kurie kedi isteisintu, O kazkodel zusta tik tie kurie pastoja kelia prokuroru skleidziamai dezinformacijai. Na faktas tas kad tauta sios bylos nepaleis, vadinasi zudyniu prokurorai gelbetojai nusikalteliu imsis dar ne syki

 17. sniobelis permalink

  matote, dėl tolesnio bndradarbiavimo Renaldas 05 17 buvo nuvežtas į policiją ir paleistas.

 18. Del tokiu fanatiku kaip jus ir yra ir buvo gresme. Juokingi sapaliojimai galima skaityt kaip komedija 🙂 ooo taip mane nupirko pedofilu klanas… 🙂 tiesiog galetumet visi drauge kurt fantastinius filmus be problemu manyciau su savo “zinojimu” 🙂

 19. Anonymous permalink

  Kad grėsmės nėra tai net mano uošvės katinui aišku. Bet šitas spektaklis bus taip vadinamai teisėsaugai priežastis neapklausinėti tos išgamos tiesiogiai. Ir nieko jau nepadarysi. Ėjimas buvo tikslus.

 20. teta permalink

  palikit ramybėje mama su vaiku,kai tiek daug nesveikų žmonių,jai reikia apsaugos

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: