Skip to content

SOROŠO SĄRAŠAS

by on July 8, 2012

Valdas Adamkus ir Džordžas Sorošas

 

Rusija – nuostabi šalis. Turinti nebūdingą Europai mentalitetą,  politinę kultūrą, bei  itin įdomias politines technologijas. Viena iš jų vadinasi „antrininkai“ .  Šios technologijos prasmė – elektorato klaidinimas ir balsų vagystė. Įdomus atvejis įvyko Čiukotkoje,  kurios  gubernatoriumi tuo metu buvo Romanas Abramovičius. Ten turėjo įvykti vietos rinkimai. Krašto valdžios siaubui, nuo šiaurės tautų į vietos valdžią balotiravosi protingi, išsilavinę ir pasaulio matę  atstovai. Tai yra žmonės, kurie galėtų paklausti, kur dingta jų žemės turtai, kodėl Čiukotka, viena iš turtingiausių iškasenomis pasaulio vietų yra viena iš skurdžiausių. Tada ir buvo sugalvotas „antrininkų“ planas. Į tas rinkimines apygardas, kuriose balotiravosi išsilavinę, genčių palaikymą turintys  žmonės, valdžios buvo iškleti kandidatai tokiomis pat vardais, pavardėmis ir tėvavardžiais, kaip ir nepageidaujamieji . Tai yra, atėjęs į rinkimų apygardą rinkėjas, viename biuletenyje rasdavo tris vienodas pavardes – tokios kokios buvo pas nepageidaujamą valdžiai kandidatą, ir visai kitą, jau valdžios prastūminėjamą žmogų. Rinkėjas pasimesdavo, ir nežinodavo už ką balsuoti. Tokia pat rinkimų technologija buvo panaudota kitoje turtingoje iškasenomis  vietoje – Jakutijoje. Į vietos valdžią panoro eiti demokratiškai nusiteikę, vakarietišką išsilavinimą turintys jakutai. Valdžia padarė tokią pat rinkiminę operaciją.

Jeigu jakutų atstovai civilizuotai kreipėsi į teismą, tai čiukčiai prie apygardos rinkimų komisijos atsiuntė šamanus, kurie siuntinėjo prakeiksmus valdininkams. Šie, prakeiksmų išsigandę,  kreipėsi į miliciją, kuri nežinodama kaip elgtis – į Maskvą.

Tokį pat  spektaklį galėjome pamatyti liepos 5 dieną. Nežiūrint tai, kad jau buvo paskelbtas „Lietuvos sąrašas“, Darius Kuolys sumanė paskelbti savąjį, identišku pavadinimu „sąrašą“.  Jį interneto aštrialiežuviai suskubo pavadinti „Sorošo sąrašu“. Mat dalis šio sąrašo narių vienaip ar kitaip susiję su šio tarptautinio spekulianto „labdaros fondais“. Dariaus Kuolio „Lietuvos sąrašo“ esmė – suklaidinti elektoratą ir atitraukti balsus nuo ankščiau paskelbto „Lietuvos sąrašo“. Ta pati politinė rinkimų technologija : ateina rinkėjas, nusiteikęs balsuoti už „Lietuvos sąrašą“ su Neringa Venckiene, ir rinkimų biuletenyje mato du „Lietuvos sąrašus“. Panašu į Čiukotkos precedentą ?  – Netgi braižas tas pats.

Panašius triukus buvo puikiai atidirbusi MGB, partizanų apygardose steigdama fiktyvius  „štabus“. Tam reikalui ypač pasitarnavo medicinos profesorius J.Markulis – Erelis. Braižas iš esmės tas pats – suklaidinti, dezinformuoti ir sunaikinti.

Išties, buvo keista stebėti į ištikimo Valdo Adamkaus bendražygio, „sistemininko“ Dariaus Kuolio draugystę su naujai ateinančiais į politiką . Rodos ko trūksta Dariui Kuoliui ? Juk jo institutas dosniai finansuojamas Vyriausybės, ir galimai Sorošo fondo. Kad ir kokia kvaila butų dabartinė Vyriausybė, ji už dyką milijonų nemėto.  Už gautus milijonus reikia atidirbti. Sorošui, beje taip pat.

Buvusių „sistemininkų“, kaip ir buvusių kgb-istų nebūna. O sorošistų – tuo labiau, Manoma, kad pirminiame „Lietuvos sąrašo“ variante D.Kuolys turėjo atkilti Markulio – Erelio vaidmenį : sukurti klano valdomą „centrą“ ir atėjus lemiamam  momentui, padaryti tą patį, ką padarė š.m liepos 5 dieną. „Skaldyk ir valdyk“ principas, kurį dar sugalvojo senovės romėnai, aktualus ir šiandiena.

Ar galima „gera valia“ pavadinti partijos steigimą po Prezidentūros langais ? Tai tarsi parodoma, kam tarnaus naujai įsteigta partija. Simboliška. Galima tik įsivaizduoti, kaip pritariamai šį kartą pro užuolaidos plyšelį iš prezidentūros lango, švelniai šypsodamasi  Darių Kuolį stebėjo Prezidentė. Ir policijos, viską  filmuojančios šį kartą nebuvo. Nes  po prezidentūros langais stovėjo „savi“ , „sisteminiai“.

Nepanoro Neringa Venckienė ir „Drąsos kelias“ tapti proprezidentine partija – nieko baisaus. Už vyriausybės ir Sorošo pinigus bus įkurta kita. Kur kas lengviau valdoma. Ir  paklusnesnė Daukanto aikštei.

Įdomu, kad ant tokio pigaus ir primityvaus sistemos triuko užkibo disidentas Antanas Terleckas.  Kiti į „Sorošo sąrašą“  pinkles papuolę inteligentai, primena tuos,  1940 metais atvežusius į Lietuvą „Stalino saulę“. Lietuvos inteligentija visada pasižymėjo amorfiškumu, pereinančiu į infantilumą.

Keistas sutapimas – tomis pačiomis dienomis, vyksta taip vadinamas „Tiesos žygis per Lietuvą“ (kuriame dalyvauja apie 10 žmonių), suvienijęs Algimantą Matulevičių su  veikėju, bandžiusiu tapti Klonio gatvės simboliu. Įdomu  tai, kad ankščiau kartu su A.Matulevičiumi trynėsi liūdnai pagarsėjęs Marius Kuprevičius. Kiek tame „Tiesos žygyje“ yra TIESOS, sunku pasakyti. Bet kelionė iš Klaipėdos į Vilnių neprimina A.Radiščevo „Kelionės iš Peterburgo į Maskvą“ . Anaiptol.

 

7 Comments
 1. “Ir policijos, viską filmuojančios šį kartą nebuvo. Nes po prezidentūros langais stovėjo „savi“ , „sisteminiai“.” – N.P.: buvo, vaikė, liepė kaip visada, nešdintis, reikalavo leidimo (kurio LT nereikia, tik BY ir RU) užsirašė mano duomenis, sakė, kad už nepaklusimą baus. Dėl dviejų sąrašų- kol kas vienas – D.Kuolio sugalvotas “Lietuvos sąrašas”, V.Vasiliauskas juk viešai pranešė, kad atiduoda, nes ne jų.

  Atsakant į Irenos klausimą (“Siaip tai, partija isteigti, iregistruoti ir surinkti reikalingus 200 tukst.lt uzstatui rinkimuose per 1 su trupuciu menesi, visiskai nerealu, be ‘nematomos rankos’ pagalbos. Tokiu atveju, jei partijos nebus suspeta iregistruoti – bus pazangiu jegu skaldymas ir zmoniu suvedziojimas. O jei bus suspeta ir pinigai stebuklingai ‘atsiras’ – tuomet klausimas – kas visam tam ‘projektui’ diriguoja ir kas tikrasis sio projekto autorius?) – N.P.: jei daroma įprastinė-tradicinė partija, tai gal ir reikėtų kažko panašaus, bet jei partija neįprasta – neina į valdžią, o tik remia kitus, tai tokių pinigų nereikia – juk išsikeliantys patys, kurie renka 1000 parašų vienmandatėse, gali apsieiti be centrinių pinigų. Juk yra toks reiškinys, kaip savanorystė. O šiaip pinigų galima rinkti ir kreipiantis į žmones, dėl ko pritariu, kad juridiniams asmenims uždrausta aukoti partijoms.

 2. “Nežiūrint tai, kad jau buvo paskelbtas „Lietuvos sąrašas“, Darius Kuolys sumanė paskelbti savąjį, identišku pavadinimu „sąrašą“. Jį interneto aštrialiežuviai suskubo pavadinti „Sorošo sąrašu“. Mat dalis šio sąrašo narių vienaip ar kitaip susiję su šio tarptautinio spekulianto „labdaros fondais“. Dariaus Kuolio „Lietuvos sąrašo“ esmė – suklaidinti elektoratą ir atitraukti balsus nuo ankščiau paskelbto „Lietuvos sąrašo“. ”
  N.P.: Ar milijonieriaus Brundzos-advokato Ivoškos-ir eksVSD darbuotojos Petronio sąrašas yra labai patrauklus rinkėjams?

 3. Antanas permalink

  Neprastai suręstas rašinėlis, tik pernelyg akivaizdžiai atsiskleidžia įdirbis, įgytas KGB.

 4. Anonymous permalink

  kieno įdirbis, Kuolio ?

 5. gerb. zmones permalink

  DEMESIO. Vakarykstis Saruno Navickio straipsnis apie Kuolio juodinimą :
  (patalpintas balsas.lt “Pavojai, klastos ir galimybės” )
  be tarpu:
  w w w.ba lsas.lt/nau jiena/608331/pav ojai-klastos-ir-galimybes

  geras komentaras:
  “Venckienė yra gera teisėja, bet nėra patyrusi politikoje, kartais padaro nemenkų klaidų ir vienai jai tikrai būtų nesuklystant sunku vesti visą koaliciją. Kodėl norima nubuksuoti Kuolį? Todėl, kad paskelbus apkaltą Venckienei, neliktų kam vesti koalicijos į rinkimus ir chuntos pergalė garantuota. Dabar svarbiausia nesibarti viešai tarpusavyje, susilaikyti su įvairiausiomis kritiškomis nuomonėmis. ”

  Pridesiu nuo saves – ta dalis žmonių, kurie sekė visą pedofilijos istoriją ir kitas, FNTT, Pociūno ir t.t žino esmę, dauguma jų balsuos už Drąsos partiją, bet atsiminkim, kad yra didžiulė dalis žmonių, kurie nesekė šių įvykių, pro pirštus skaitė straipsnius ir buvo apkvailinti, jie galvoja, kad Neringa yra blogis. Šitie žmonės nėra piktybiniai, jie irgi nori pokyčių Lietuvai, bet yra konkrečiai apkvailinti(tokių mano aplinkoje tikrai yra). Taigi šita dalis žmonių už Drąsos partiją TIKRAI nebalsuos. Jie galėtų balsuoti už Kuolį, o jei jį toliau dergsit tai jie pasirinks balsuoti už konservatorius. Taigi siūlau nustoti, nes prarasim tą žmonių dalį. Žiūrint iš šito kampo, nežinau gal klystu, bet man rodos Kuolys dėl to ir daro atskirą sąrašą nuo Drąsos partijos(nors sako, kad tikslai vienodi) būtent, kad jis nedurnas ir apgalvojęs, jog reikia pritraukti šviesius žmones, net ir tuos, kurie yra nuteikti prieš Neringą, kad nebalsuotų už sistemines partijas. Suskaldymas yra toks didelis, kad tų apkvailintų žmonių jau niekaip nepriversi balsuot už Neringą. Už Kuolį jie numestų balsą, bet jei sužinos, kad Kuolys jungiasi su Drąsa tai tikrai atsisakys balsuot. Taigi atskiras Lietuvos sąrašas čia atliks labai naudingą funkciją. Tas Kuolio “dvilypumas” manau turi būtent šitą prasmę, bet ją paaiškint viešai jis kaip ir negali, nes tada viskas grius. Beje kas varo, kad jis buves Valdo Adamkaus patarejas – tai tik pirmoje kadencijoje ir po to pats kritikavo Adamku.

Trackbacks & Pingbacks

 1. „Gelbėtojų“ šou « Pradžios…
 2. Nevykusio piaro lezginka. « Pradžios…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s