Skip to content

Irena Degutienė tiki…

by on July 15, 2012

 

Valdžios surengtame propagandiniame šou Prienuose, kreipdamasi į pasaulio lietuvių jaunimą, Seimo pirmininkė Irena Degutienė parodė visą savo suvokimą dėl katastrofinės emigracijos mastų. Ji įsitikinusi, kad Lietuvos piliečiai iš Lietuvos bėga dėl ekonominės situacijos.

O šventas naivume ! Poniai I. Degutienei net į galvą neatėjo, kad žmonės bėga iš Lietuvos ne dėl prastos ekonominės padėties ir siaubingos bedarbystės, bet dėl socialinės ir teisinės nelygybės, dėl milžiniškos korupcijos ir valdžios NESISKAITYMO SU ŽMOGUMI.

Iškentėti sunkią ekonominę situaciją dar butų galima. Bet iškentėti valdžios patyčias – jokiu būdu. Klausytis apie vis „tebegerėjančią ekonominę situaciją“ ir uždirbti mažiausią ES minimumą, kai valdžiąžmogai gauna nepadoriai dideles algas – jau yra patyčios.

Imtis pilietinių iniciatyvų ir po to būti išvadintiems žiobienių ir adamkų „kaukiančiomis miniomis“ – daugiau negu patyčia. Kada vyriausybė DERASI su nelegalių Preilos botelių statybų vykdytojais dėl NEVYKDOMO teismo sprendimo, o pagrobti mergaitę siunčia 240 robokopų – daugiau negu patyčia. Tai piliečių bauginimas ir varymas iš Lietuvos.

Dar kvailiau mano premjeras A. Kubilius pareiškęs, kad „nieko baisaus kad išvažiuoja. Užsidirbs pinigų, išmoks užsienio kalbą, baigs ten studijas ir grįš“. Ne, emigravę žmonės niekada negrįš. Nes gyvendami Vakaruose, demokratinėje valstybėje jie pamatė, kad ne jie turi lankstytis valdžiaąžmogams (ten paprasčiausia tokių nėra) ir valdinininkams. Tai valdininkai tarnauja ir padeda žmonėms. Gyvendami Vakaruose žmonės nustoja bijoti. Bijoti, kad gali būti apkaltinti bet kuo. Bijoti, kad 6 ryto į jų kiemą nesugužės antstolės vadovaujami iki dantų ginkluoti kaukėti buduliai. Nebijoti, kad už išreikštą nuomonę internete ar facebook jų nepradės tampyti po policiją ir prokuratūrą.

Lietuva kas metais netenka po Skuodo rajono dydžio gyventojų. Išvažiuoja anaiptol ne „morozai“ ar „bydlo“, kaip tarp savęs emigrantus vadina valdžiąžmogai. Išvažiuoja iniciatyvus, imlus naujovėm, siekiantis išsilavinimo jaunimas, išvažiuoja kvalifikuota darbo jėga. Lietuvoje gaunantys minimumą ( daugiau niekas nemoka)  negalinčios pragyventi jaunos šeimos. Ir supraskime jų nuostabą, kada Vakaruose gaunantys tą patį, bet jau vakarietišką minimumą jie gali ne tik neriboti savo poreikių, bet dar padėti likusiems artimiesiems Lietuvoje.

Seimo narė Dalia Kuodytė yra pareiškusi : „tylėk lietuvi, ką tu išmanai?“. Tuo tarpu bet kurios normalios, demokratinės šalies parlamentaras paklaustų savo rinkėjo : „švede, brite, prancūze – ką tu manai šiuo klausimu?“

Neabejotina, kad liūdnojo vaizdo premjero Andriaus Kubiliaus išsakytas  grasinimas dar keturis metus engti Lietuvos žmones padidins emigracijos mastą iki maksimumo.

Valstybės santykį su savo piliečiais parodo emigracijos mąstai. Lietuva emigracijos mąstais ES lygiuojasi tik su Rumunija. Žmonės iš teisingos šalies nebėga. Kaip nebėga piliečiai iš „lėtapėdės“ Estijos. Ir ne todėl, kad estai labiau patriotiškesni už lietuvius. O todėl, kad Estijai rūpi jos piliečiai. Toks ir skirtumas.

One Comment
  1. Cia, kazkas ne taip… Straipsnio autorius iskritikavo valdzios kvailuma, tai gerai, bet kai su euforija kalbama apie vakaru demokratija, vadinasi autorius vakaru demokratija supranta labai pavirsutiniskai!!!!! Lietuviai emigruoja jau ne tik is Lietuvos – emigracija vyksta pacioje emigracijoje. Autorius uzmirsta, kad Lietuva EU socialines politikos produktas!!!! Nekvailinkim protu, o apie airijas, anglijas, norvegijas ir ispanijas vis delto pasistenkim analizuoti objektyviai!!!! Vakaru demokratijos, iteisinusios vaiku grobimus, ivaikinimus, spjauna ant bet kokio zmogaus teisiu deklaraciju punkto, juolab cia, vakaruose vaiku in foster care mirsta daugiau nei Afganistano kare. Rasant panasaus tipo straipsnius, pirma vertetu pasizvalgyti po ‘ Prents against Justice’, ‘Legal kidnaped’ visuomeniniu judejimu tinklapius. Vakarai supuve, puvesis sklinda ir Lietuvoje.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: