Skip to content

Nevykusio piaro lezginka.

by on July 22, 2012

Rinkimai ne už kalnų, tad ištroškusios dėmesio ir balsų politinės jėgos suskubo samdytis VR specialistus ir jų pagalba gaudyti rinkėjų balsus. Žinoma, Lietuva rimtiems VR specialistams – per menka arena. Tik vienintelį kartą čia dirbo rimta ir žinoma VR bendrovė NikkoloM, per paksogeito skandalą. Tačiau R. Paksui nustojus laikytis sutartyje numatytų taisyklių, ši bendrovė iš Lietuvos rinkos pasitraukė, ir pažadėjo  niekuomet nebegrįžti.

Tad vietos politikai verčiasi Lietuvoje išugdytais piarščikais, arba bando verstis savo jėgomis.

Kol kas visos VR akcijos – vaikiškos, vadovėlinės ir itin nevykusios:

Bene labiausiai apsijuokė konservatoriai, į  savo partijos reitingų aukštybes iškėlę A. Bilotaitę.

teigdami kad  „A.Bilotaitė pelnytai buvo aukščiausiai išreitinguota, nes partiečiai pastebėjo būtent pirmiausia jos darbus, atkaklumą, darbštumą ir kovą už viešą interesą bei už bendrąjį gėrį.“. Žinoma buvo drėbtelta ir galinga mokslinės fantazijos dozė : „Tik bėda tame, kad Seimo senimas iš pavydo Bilotaitės antikorupcines pataisas ir idėjas blokavo, o patys tas idėjas vogė ir realizavo. Seimo senimas ne tik iš pavydo Bilotaitės antikorupcines pataisas ir idėjas blokavo, bet patys tas idėjas vogė ir realizavo.“ ( Naglis Puteikis).  Kiek Seimo konservatorių senimas pavogė minėtos A.Bilotaitės idėjų neaišku. Aišku tik viena – A. Bilotaitė jauna ir graži moteris. Ir konservatorių išskaičiavimu, jos pozicija matomoje  partijos rinkimų sąrašo vietoje turėtų pritraukti rinkėjus – vyrus. Grynai vadovėlinis sprendimas su nuline fantazija. Lygiai taip pat sėkmingai jos vietoje galėtų būti ir „olialiaškės“. Gal jos pritrauktų ir daugiau balsų. Tokie VR sprendimai buvo populiarūs dagiau negu prieš 10 metų.

Savo fantazija būsimus rinkėjus bandė sužavėti A. Zuokas,

„metęs iššūkį Grybauskaitei“ . Bet kokiu atveju atkreipti į save dėmesį. Jau prajuokinęs savo Ostapo Benderio vertais pažadais per savivaldybių rinkimus, A. Zuokas į pagalbą pasikvietė paaugliškai depresyvios muzikos kūrėją A. Mamontovą. Šis, matyt pamokintas A.Zuoko į prezidento postą pasiūlė … Vygaudą Ušacką. Vieni politologai teigia, kad taip tik buvo padaryta reklama D. Grybauskaitei, nors labiau panašu į nepripustų balionų sprogdinimą. Kokia logika dabar ieškoti konkurentų  D.Grybauskaitei, jeigu prezidento rinkimai po dviejų metų? O du metai politikoje – labai daug. Per du metus gali pasikeisti viskas. Ir reitingai, ir populiarumas, ir visuomenės požiūris į Afganistano okupaciją. Sukeltas šurmulys A.Zuokui turėtų atnešti daugiau neigiamos visuomenės nuomonės, negu teigiamos. Rinkėjas nepamiršta pažadų. Pvz. kad eilinis vilnietis uždirbs 6400 litų į mėnesį. 2020 metais. Ir kad mokės už šilumą pigiausiai. Visoje Lietuvoje. Ir kad Vilniuje bus metro. Žavinga, bet nerealu. Kol Vilniuje bus metro, tai nebeliks lietuvių, kurie juo važinės.

Smagiausią VR akciją vis dėl to surengė „kovotojas prieš sistemą“ D.Kuolys su savo „Sorošo sąrašu“. Teisingumo ministerijos klerkai, lyg tyčia, lyg pasamdyti atsisakė registruoti „Lietuvos sąrašą“ . Galimų rinkėjų tarpe turėjo kilti murmėjimas : „va, sistema neleidžia registruoti. Vadinasi jie eina prieš valdžią“. O šiuolaikinio rinkėjo mąstymas normalus: „kas eina prieš valdžią“, tas yra teisus. Tačiau kiek ši VR akcija paveikė rinkėją – nežinia. Nes „Lietuvos sąrašo“ partijos įkūrimas po prezidentūros langais, galimam elektoratui uždavė daugiau mįslių, negu simpatijų. Dar daugiau klausimų uždavė operatyviai sušauktas pakartotinis „Lietuvos sąrašo“ steigiamasis suvažiavimas. Lyg butų žinoję iš anksto. Dariaus Kuolio “Lietuvos sąrašo”  VR akcijos ir rinkiminės strategijos principas pavaizduotas šiame filmuke :

Bet kokiu atveju, VR vadovėlių studijavimas prieš pat rinkimus – dalykas linksmas. Tikiuosi pamatyti dar daugiau vadovėlinių VR akcijų : nuo A.Zuoko flešmobų iki konservatorių pradėtos „Rusijos grėsmės“ temos eskalavimo. Turėtų būti smagu.

One Comment
  1. fantazija permalink

    jau tikrai.kam reikalingas metro,jeigu nebus kam juo važiuot,o jei ir atlyginimai pasiektų 6000 2020 metais,tai kitose valstybese jis būtų 26000 .

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: