Skip to content

“Nacionalinės vertybės” – marodieriai ir prievartautojai.

by on August 25, 2012

Tautiškumą, valstybingumą ir istorinę atmintį deklaruojanti „patriotinė” valdžia driokstelėjo nei daug nei mažai – per Lietuvą leido keliauti kazokų pasekėjams iš Rusijos.

Pirmą kartą Lietuva su kazokais artimiau susipažino per 1655 metų „rusų tvaną“, kai buvo išpjauti ir nukankinti praktiškai visi Vilniaus ir jo apylinkių gyventojai. Tokių žiaurumų, kurie buvo per „rusų tvaną“  nebuvo matęs Vilnius. Metraščiai rašo, kad „arkliai slidinėjo kraujuotu grindiniu , o kazokai „virė vaikelius ir liepė juos motinoms valgyti“. Po pirmojo vizito Vilnius buvo apiplėštas, o per stebuklą likę gyvi jo gyventojai išvaryti į vergų turgus Rusijoje.

Kitos pažintys taip nebuvo smagios  –  nuolat vykstančių sukilimų malšinimai, kurių metu, kaip įprasta Rusijos Imperijoje nukentėdavo taikūs gyventojai. Žinia, imperijoms patogiausia kariauti su taikiais gyventojais.

Paskutinis Lietuvos pasimatymas su kazokais buvo Kražiuose. Po pasipriešinimo uždaryti bažnyčią, caro valdžią ten nusiuntė kuopą kazokų. Šie ilgam pasiliko žemaičių atmintyje – žudė, plėšė, mušė, prievartavo.

Kazokais bausdavo  nepaklusnius kaimus. Caro valdžia tokiuose apgyvendindavo juos žiemai. Ir kaimas turėjo išlaikyti dykaduonius, kurie neretai vogdavo ir plėšikaudavo.

Iš kur tokia Lietuvos valdžia meilė kazokams ir nemeilė savai valstybei ir jos istorijai ? O gal todėl, kad pati Lietuvos valdžia elgiasi kaip kazokų gauja  ? Siunčia 240 kaukėtų „policininkų“ pagrobti vieną mergaitę. Beje, tus pačius, kurie  šaudė į protestuojančius prieš Kubiliaus beprotybę prie Seimo 2009.01.06. Lietuvos valdžią ir kazokus jungia esminis vienis – bendra moralė. Tiksliau antimoralė.

Ar leistų musulmoniškos šalys per savo teritorijas keliauti kryžiuočių pasekėjams, imituojantiems  kryžiaus žygį į Palestiną, Viduržemio jūros pakrante, ar leistų galų gale Rusijos Federacija keliauti per savo teritoriją chano Mamajaus pasekėjams ? Ne, nes kaip bebūtų, šios šalys save gerbia. O Lietuva savęs – ne.

Žinoma, būtų įdomu sužinoti, kas leido tokius kazokų pasivaikščiojimus po Lietuvą. Kas rūpinosi, kas koordinavo, kas pritarė. Bet išdrįs pasivadinę “patriotais” pripažinti ?

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: