Skip to content

Pas Viešpatį Dievą – ristele

by on August 26, 2012

Paskutinį rugpjūčio sekmadienį vyksta istorinė eisena Tytuvėnai – Šiluva . Jos ištakos -Gemos Stanelytės teismas, vykęs Kelmėje už eucharistininkų eisenos organizavimą  ir  rugpjūčio 23 dienos minėjimas. Pirmosios eisenos buvo daugiatūkstantinės.  Matyt žmonių tikėjimas buvo didesnis, buvo neužgesinta Viltis, o gal Dievas tuo metu buvo arčiau tikinčiųjų .

Šiais metais eisenoje buvo labai mažai jaunų žmonių. Lietuva išsivažinėja. Tiesa, reikia pagirti senukus, kurie Šiluvon iš Tytuvėnų nurūko vos ne ristele, lyg jų ten lauktų Dievas, padengęs vaišių stalą.

Vienok pamenu vaikystę, kai eisenos atrodė kilometrinės, ir nesibaigiančios, o jų dalyviai – jauni, “hipuojantys” žmonės. Milicija ties Roglaičių kaimu statydavo kordonus, išgalvojusi galvijų snukio ir ragų ligą tikrindavo jiems įtartinų asmenų dokumentus ir paveiksluodavo dalyvius.

Kas metai eisena vis mažėja ir blanksta. Ir visai ne todėl, kad žmonės pamiršo Dievą. Tiesiog todėl, kad Dievu dabar tapo “maximos” akcijos ir lanksčios nuolaidų politikos.

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: