Skip to content

Mama Manimi Nepatikėjo bei Liepė Tylėti

by on February 4, 2013

Tada ji buvo naivi, mažutė, mergaitė patikliomis akimis žvelgianti į pasaulį ir nesuprato, kad tai kas su ja daroma yra nusikaltimas.
Tai buvo labai šlykštu, atgrasu ir žeminama. Tai – vykdavo jos mamos namuose, kur mažos mergaitės turėtų jaustis saugiausiai.
Kodėl patėvis liesdavo jos mažą nesubrendusį kūnelį, o vėliau nuvirsdavo garsiai šnopuodamas ir tepdavo ją išbėgusiu kremu? Kodėl mama užuot ją gelbėjusi liepė tylėti?
Brit Demskov vėl grįžta į sunkius vaikystės prisiminimus bei sunkiai atsidūsta.
Kiek jai tada buvo metų? Septyneri?
Tada prasidėjo patėvio seksualinis priekabiavimas ir prievartavimai.

” Mano vyresnę seserį, patėvis prievartavo ir žagino pilna to žodžio prasme. Ji buvo didesnė, tad ir kentėdavo labiau. O aš buvau jautri, šaukdavau iškart “av…”, kai tik labiau suskausdavo.
Tada patėvis tik grabaliodavo bei liepdavo liesti save. Jis kažkodėl bijojo sužaloti mane. Nors su seserim nesiskaitydavo visai. . ”

45-metų moteris vis grįžta į niūrios, pedofilo – mamos sugyventinio sutryptos vaikystės laikus.
Ji išgyveno daugybę panikos ir pykčio priepuolių.

Naktimis, metų metais, Britt kentėjo nuo košmariškų sapnų…
Iki 15 metų, mergytė stengdavosi rasti pasiteisinimų, kad išvengtų motinos draugo šlykščių glamonių.

Bėgo metai ir vyresnioji sesuo, būdama 19 metų sukilo prieš pastovų motinos draugo prievartavimą namuose. Pagaliau namų tylą perskrodė niekinamų dukterų pagalbos riksmas, bet jų gimdytoja liko kurčia. Užgniaužusi gėdą, pažeminimą ir sukaupusi visą drąsą, mergina nusprendė nebetylėti ir viską išdėjo motinai.
Motinos atšiaurus atkirtis buvo netikėtas abiems seserims.
,, Jūs esate melagės. O jeigu, tai ir tiesa, privalote tylėti ir viską pamiršti. Supratot? ,,
Neapsikentusi sesuo paliko namus, o jautrioji, mažoji Britt bandė vykdyti tai, ką įsakė motina. Bandė pamiršti ir gramzdinti ilgus metus besitęsusios prievartos prisiminimus. Ilgainiui lyg ir pavyko.
Gal dėl to, kad patėvis paliko vis dėlto jį taip atkakliai gynusią mergaičių motiną, išsikraustė ir prievartavimas liovėsi.
Prisiminimai iškilo po daugelio metų, kai 26 metų Britt, kankinama nervinio išsekimo sėdėjo pas psichologą, kuris virtuoziškai besirausdamas moters atminties užkaboriuose, ieškojo atsakymų kas privedė ją iki šito.
Psichologas atskleidė kraupią paslaptį – Britt nuo mažumės buvo seksualiai išnaudojama, o artimiausias žmogus, mama ja netikėjo. O jei ir tikėjo liepė tylėti. Vėl buvo išdraskytos senos žaizdos.Užmaršties lipnūs vorantinkliai pasklido visur bei ėmė įkyriai lįsti į sapnus ir mintis. Britt kankino pykčio ir panikos priepuoliai. Vaistai nepadėjo. Nesvarbu, kad pokalbio su psichologu, Britt tik atsainiai pasakodama apie save mestelėjo skurdų sakinį- tarp kitko, aš išgyvenau incestą…

Psichologas tada nieko neatsakė. Jis suprato, kad tai ir yra atsakymas į moterį persekiojančias psichines problemas.
Incesto prievartos aukai pritaikė kontrolės pratimus.
Britt turėjo gulėti ramiai ant sofos ir staiga ant jos kūno, psichologas užmetė pagalvę ir ėmė spausti, Britt pirmą kart pasipriešino ir spontaniškai numetė pagalvę. ,, Pirmą kart gyvenime kažkam pasipriešinau, tai suteikė pasitikėjimo savimi ir jėgų. Britt ilgai slopintos emocijos prasiveržė ir ji ėme verkti, tiesiog balsu raudoti ant viso kabineto.
Ašaros tekėjo upeliais jaunos, ką tik išsiskyrusios moters skruostais. Ji tetroško vieno, kuo greičiau pagyti, išsivaduoti iš praeities šešėlių ir daugiau niekam nebeleisti disponuoti jos gyvenimu. Nei ja netikėjusiai motinai, nei jos iškrypusiems, bet uoliai ginamiems draugams.
Deja, šito padaryti Britt nebesugebėjo. Tarsi tūkstantis gličių, šaltų pirštų imdavo ją smaugti, kai tik psichologas paklausdavo apie patėvio patirtą seksualinį išnaudojimą.
Jos problema buvo – bandymas nutylėti, nespręsti savo problemų. Kitaip ir negalėjo būti – Britt motina nuo mažumės ją įpratino nuryti karčią piliulę ir apie tai nekalbėti. Jauną moterį ilgam patalpino į uždarą psichiatrinės ligoninės skyrių.

Laikas bėgo lyg šunys nuo grandinių nutrūkę. Britt buvo jau 30 metų, kai sukūrė antrą šeimą. Ji laukėsi.
Staiga Britt vėl užplūdo prisiminimų banga. Ir štai tada ji nusprendė nebetylėti. Galvoje kirbėte kirbėjo vaikystėje išgyventi košmarai. Jie vėl ėmė begėdiškai spraustis i sapnus, persekiojo patėvio gižus kvapas, motinos ištartos sausos, bet įsakmios frazės apie tai, kad ji melagė, o jei tai ir tiesa, tai reikia PAMIRŠTI.
Nėštumas – tai dviguba energija, tarsi naujas gaivus įkvėpis. Tą pajuto ir Britt.
” Nėštumo metu aš buvau pikta. Labai pikta. Dabar buvau pasirengus apie tai pasikalbėti su savo mama. ”
Deja, motina, kalbėtis ir šįkart atsisakė. Nors jau buvo seniai išsiskyrus su Britt kaltintu patėviu.
Vėl išvadino dukrą melage ir arogantiškai ignoravo pedofilijos faktą.
Dukters ir motinos santykiai buvo galutinai sugriauti.
Nors motina ir pasirinko spengiančią tylą, Britt nebegalejo ilgiau slėpti.
“Man mano vaikystės išgyvenimai nebebuvo tabu. Aš norėjau, kalbėti apie tai. Pasakojau tai kiekvienam, kam tik buvo įdomu. Aš nebejaučiau tos slegiančios gėdos. Man tai atnešė palengvėjimą”.
Po daugelio metų pažeminimo ir baimės Britt norėtų, kad kaltieji gautų atpildą. Deja, jos atžvilgiu padarytam nusikaltimui suėjęs senaties terminas. Į policiją kreiptis nebėra jokios prasmės. Daugelio metų dulkėmis pridengtas nusikaltimas nebebūtų tiriamas.
Liūdniausia yra tai, kad visuomenė nėra pasirengusi tinkamai reaguoti į pedofilus. Visuomenė pasirenka pasyvaus stebėtojo vaidmenį ir vengia nubrėžti aiškią ribą kas yra teisinga ir kas ne. Dažnai pedofilus dengia, vaikams artimiausi žmonės – motinos, o tam tikros institucijos užmerkia akis. Taip sutraiškoma daug nekaltų vaikų likimų.
Daug tokių vaikų nuo žiaurios realybės bando slėptis narkotikų ar alkoholio gniaužtuose. Merginos lengvai tampa prostitucijos aukomis. Abejingoji visuomenė sugeba tik ciniškai išjuokti visus į gyvenimo užribį nustumtus žmones. Žmogus lyg obuolys, kuo labiau apdaužytas tuo greičiau pūva.
Nors ir žiauraus likimo aplamdyta, Britt pasisekė išsivaduoti po daugelio metų iš slogių vaikystės išgyvenimų. Jai pavyko ištrūkti iš pragaro, kurį sukūrė jos motina ir iškrypęs jos pedofilas draugas. Britt dabar stipri ir laiminga. Ji sukūrė laimingą šeimą, turi mylintį vyrą ir du nuostabius vaikučius.
Britt išliedavo savo jausmus rašydama jam laiškus ir klausdama kodėl. Skriaudėjas neatsakė nei į vieną. Šlykštus iškrypėlis patėvis jau yra miręs. Iki pat jo mirties Britt tikėjosi bent atsiprašymo iš jo už tai, ka jis privertė ją išgyventi. Tai neįvyko. Pedofilai niekada nepripažįsta savo kaltės…
Kai Britt išgirdo, kad vyriausybė pristatė įstatymo projektą pratęsti senaties terminą seksualinės prievartos prieš vaikus atvejais, ji verkė iš laimės.
Nors ji vis dar tikisi, kad senaties terminai vieną dieną dings.
Pedofilai turi supūti kalėjime. Pedofilai ir tie, kurie juos gina.

Parengta ir versta iš Sondagsavisen.dk

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: