Skip to content

Kaip Septyni Vilkai Vieną Bitę Pjovė

by on February 9, 2013

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, išnagrinėjęs Neringos Venckienės skundą, 2013.02.04 paliko galioti V.Kondratjevo teismo sprendimą, kuriuo a.a Drąsiaus Kedžio duktė, perduodama motinos globai ir jos gyvenamoji vieta nustatoma su Laimute Stankūnaite.
Galbūt daugelis net nesusimąste kad ir šis septynių teisėjų kolegijos sprendimas galėjo būt kieno nors įtakotas?
Čia ne koks vienas Kėdainių Kondratjevas sprendžia, o netgi visa septyniukė.
Pasidomejus, apie kai kuriuos kolegijos teisėjus, galima rasti idomių detalių.
Pvz., kolegijos pirmininkė Sigita Rudėnaitė. Mano akis užkliuvo už “Lietuvos žinios “straipsnio “Skirtūninė teisė.
“Praėjusios savaitės pabaigoje prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą ir teikė Seimui LAT Civilinių bylų skyriaus pirmininke skirti šio teismo teisėją Sigitą Rudėnaitę. Jei Seimas pritars jos kandidatūrai, Molėtų krašto dukra bus padariusi svaiginamą karjerą – devynerius metus Utenoje advokatavusi ir penkiolika metų Utenos bei Vilniaus teismuose teisėjavusi, S.Rudėnaitė užims vieną aukščiausių postų teismų sistemoje.
Priminsime – teisėja pati nepretendavo į šią vietą, pagal vieną versijų, ją pasirinko prezidentė. Tačiau klausimas, ar valstybės vadovės užimtumas leido žinoti, kad LAT pluša tokia šauni kandidatė? Gal paprasčiausiai būta asmens, kuris prezidentūrai tyliai pasufleravo?
LŽ jau rašė, kad 2007-aisiais tuometė Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) teisėja S.Rudėnaitė buvo patekusi į dviprasmišką situaciją. Išnagrinėjus UAB Birių krovinių terminalo bylą, kurios užkulisiuose įmonės bendraturčiai ginčijosi dėl milijonų ir kurią teisėjų kolegijai rengė ši teisėja, atsirado dvi nutartys. Vienoje buvo sakoma, kad bendrovės prašymas atnaujinti procesą administracinėje byloje yra patenkintas, bylą nutarta atnaujinti ir perduoti apeliacine tvarka iš naujo nagrinėti LVAT. Tuo metu teismo internetiniame tinklalapyje atsirado visiškai priešinga nutartis – kad bendrovės skundas atmestas ir administracinės bylos nagrinėjimas neatnaujintas. Atlikus tarnybinį patikrinimą ši keista istorija pavadinta nesusipratimu, dėl kurio esą kalta teisėjos padėjėja.”
O toliau dar įdomiau.
“S.Rudėnaitė buvo paskirta LAT teisėja 2008-ųjų sausį. Iki tol moteris ketverius metus nagrinėjo įvairaus pobūdžio administracines bylas LVAT. Jame 2001-2006 metais pirmininko pavaduotojo pareigas ėjo dabartinis LAT ir Teisėjų tarybos pirmininkas Gintaras Kryževičius. Ar kartais ne jis bendraamžę kolegę atsivedė į Temidės aukščiausius rūmus?
Praėjusių metų vasarą vykusiame Teisėjų tarybos posėdyje buvo svarstomi Pretendentų į teisėjus egzamino komisijos pakeitimai, mat baigėsi jai vadovavusio LAT teisėjo Benedikto Stakausko įgaliojimai. Teisėjų tarybos pirmininkas pasiūlė naujuoju komisijos vadovu skirti LAT Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėją Olegą Fedosiuką. Mykolo Romerio universiteto dėstytojas, socialinių mokslų daktaras, profesorius – autoritetas ne tik studentams, bet ir teisėjų visuomenei. Tuo metu kitas G.Kryževičiaus siūlymas buvo sunkiai suprantamas ir pamatuotas – į komisiją būsimiems teisėjams egzaminuoti jis rekomendavo skirti S.Rudėnaitę.
Tai ne vienintelis LAT pirmininko parodytas dėmesys pavaldinei. Vos tik S.Rudėnaitė tapo Pretendentų į teisėjus egzamino komisijos nare, G.Kryževičius pasirašė įsakymą “Dėl viešųjų pirkimų bylų”, kuriuo nustatė, kad civilinės bylos dėl viešųjų pirkimų teisinių santykių skiriamos nagrinėti teisėjų kolegijai, sudarytai iš keturių teisėjų: Egidijaus Baranausko, Egidijaus Laužiko, S.Rudėnaitės ir Birutės Janavičiūtės. Pastaroji, pradėjusi darbo karjerą vienoje iš Vilniaus vaistinių asistente, vėliau dirbusi Lietuvos TSR Aukščiausiojo Teismo posėdžių sekretore, į LAT buvo paskirta netrukus, kai šio teismo teisėju tapo G.Kryževičius. Iki tol moteris teisėjavo LVAT.
Minėtame G.Kryževičiaus įsakyme buvo dar viena keistenybė – teismo vadovas nurodė ketvertukui išnagrinėti penkias konkrečias civilines bylas nesilaikant bylų skyrimo eiliškumo principo”
Visą straipsnį galite paskaityti :http://www.lzinios.lt/Tyrimas/Skirtunine-teise.
Noriu atkreipti dėmesį, čia minima Birutė Janavičiūtė (į LAT paskirta netrukus, kai šio teismo teisėju tapo G.Kryževičius…) ir Egidijus Laužikas buvo teisėjai ,nagrineję N.Venckienės skundą.
Visi atmename, kad LAT pirmininkas išvadino N.Venckiene visos valstybės bėda ir pūliniu.Todel iškyla klausimas-ar gali teisėjai, kuriuos G.Kryževicius, galimai, atsivedė į aukštus postus objektyviai priimti sprendimą, taip jų vadinamajam Pūliniui?
Buvusio prezidento Valdo Adamkaus išankstinę nuomonę apie pedofiliją ir N.Venckienę , žinome taip pat iš jo interviu Lietuvos ryto tv. Keistas buvusio prezidento požiūris į visaip vilkintą ir marintą pedofilijos bylą nustebo dalį Lietuvos gyventojų.
Teisėjas Vincas Versackis (vienas iš N.Venckienės skundą nagrinejusių teisėjų – pranešėjas.)ištrauka iš “Lietuvos žinių”:
“1997 metų spalio 10 dieną VAT trijų teisėjų kolegija nagrinėjo pretendento į prezidentus V.Adamkaus ir Lietuvos centro sąjungos atstovo Vidmanto Staniulio pareiškimus dėl VRK sprendimo atsisakyti išduoti V.Adamkui rinkėjų parašų rinkimo lapus. V.Adamkui atstovavo advokatai Gintautas Bartkus ir Vincas Verseckas. Sena pažintis nesurūdijo, laikui bėgant vėl atgijo?

V.Adamkui tapus prezidentu, labai sėkmingai susiklostė ir jo advokatų karjeros.
2000-aisiais V.Adamkus pritarė tam, kad G.Bartkus vadovautų Teisingumo ministerijai, o V.Versecką 1999 metais paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo teisėju, 2008 metais – Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėju. ”
Visą straipsnį galite paskaityti čia: http://senas.lzinios.lt/lt/2010-06-21/tyrimas_2/lietuvos_desimtmetis_kurio_galejo_nebuti.html?print
Šie faktai verčia nerimauti ir abejoti, ar bus įmanoma kad nors vienoje byloje, kurioje figuruoja Neringa Venckienė gali buti priimtas objektyvus sprendimas? Mano nuomone – ne .
Man čia labiau panašu į a.a Ūso minimą buldozerį, kurį teks užvesti jei pedofilijos byla įgaus pagreitį. Buldozeris burzgia gana sėkmingai.

Autorė Edita Sirmulienė
582115_181702615296569_2042463781_n

From → Pradzios

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: