Skip to content

Birželio 26 d. – Tarptautinė prievartos aukų diena

by on June 26, 2013

Prievarta ir kitų žeminimas yra šlykščiausios žmogiško bailumo apraiškos – jei laikai save žmogumi, privalai su tuo kovoti. Prievarta kaip sąvoka spec. literatūroje vartojama plačiąja prasme. Ja pažymime visą tai, kas slopina žmogaus fizinių ir dvasinių galių vystymasis; išskiriamos jos įvairios formos:seksualinė, fizinė, struktūrinė, psichologinė ir t.t.

Baisiausia kas gali įvykti tai prievarta prieš negalintį apsiginti.

Nesvarbu gyvūną, senolį, invalidą ar vaiką.

Itin yra kraupu prievarta prieš vaiką. Jis dar tyras, geranoriškai žvelgiantis į jį supantį pasaulį, tikintis žmonių gerumu, tikintis, kad jo mama ir tėtis yra tobuliausi ir geriausi pasaulyje sutvėrimai. Naiviai tikintis, kad kostiumuoti dėdės iš televizoriaus ne šiaip trina kėdes Seimo sesijose ir ne šiaip plačiai šypsosi priešrinkiminiuose plakatuose.Jie yra geri, tyri ir patys vaikui duodantis pavyzdį kokiu turi jis užaugti.  Jie niekad nemeluoja, nesimuša ir nevagia.

Policininkai asocijuojasi su geruoju milicinku Dėde Stiopa, kurių tvirtumas ir raumenys bei valstybės skirtos ginkluotės yra skirtos apsaugoti ramų piliečių miegą, saugų gyvenimą.

Teisėjai – tai tiesą įgyvendinantys žmonės Žemėje. Kas skaitė Tomo Sojerio nuotykius, puikiai atsimena Bekės tėvą, teisėją Tečerį kaip patį moraliausią miestelio žmogų. Reputacija jam buvo viskas. Toks ir turi būti teisėjas- moralus, teisingas, gerbiamas.

Pažvelgus į Lietuvos Prezidentę – ji labai myli vaikus. Prašinėja jų piešinėlių savo medaus stiklainių eskizams, kelia inkilus minint Žemės dieną Prezidentūros parke, maloniai leidžia šurmuliuoti prezidentūros vidiniame kieme vaikų folkloriniams ansamblėliams, nes anot jos ,, vaikai – geriausi tradicijų puoselėtojai,,.

Prezidentė nepamiršo pasveikinti ir prisifotografuoti su “Lietuvos tūkstantmečio vaikai”

Štai kokia mūsų nuostabi, jautri Prezidentė. Štai kokia jos didelė meilė vaikams…

Deja, vieną mergaitę aplenkė tiek LR Prezidentės skleidžiami meilės spinduliai, tiek teisėjų rankose žongliruojami įstatymai įteisino didžiausią neteisybę jos atžvilgiu, o ginkluoti policininkai, užuot gynę jos ramią ir saugią vaikystę, ankstų žydinčio pavasario rytą, brutaliai išdaužę senelių namelio langus, sumušę, išniekinę senelius  ir artimus žmones, numetė vargšę mergaitę jos kankintojams.

Lyg pasmerktą drebantį triušelį pitonui praryti.  O toliau?

Mama, skausmingu būdu užlaužusi kojas, gašlus plikagalvis grabinėjantis išsigandusį vaiką mašinoje bei laidantis nešvankius juokelius apie antrą galą. Paskui – balta nežinia. Ir Melas.  Dar drėgnomis sraigėmis aplipusi  alkoholiu ir vėmalais  dvokiančios  Lr žurnalistės nugara. Ir dar kartą – Melas…

 

– Prievartos nebuvo- paskelbė verdiktą iš priešrinkiminių reklamų sustingę besišypsantys veidai.

Ne jiems į burną pimpalus kišo, ne jų tėvelį, tam nepritarusį žiauriai nužudė, ne jų namelius ankstų rytą isdaužė, ne jiems kojas laužė ir numetė grabalioti basagalviui gašlūnui.

-Seksualinės prievartos – pedofilijos nebuvo- paskelbė, prieš tai nei iš nei iš to nugriuvęs teisėjas, toli gražu nepanašus į Tomo Sojerio draugės Bekės tėvą.

 

-Pamirškite tą mergaitę- už garsaus Lietuvos klouno ir svingerių vakarėlio liūto nugaros ciptelėjo ir vos spėjusi į laimėtojų valtį įšokti Paskutinės Instancijos žurnalistė.

 

Minėdami šią dieną atminkime, kad Prievarta turi daugybę veidų. Tai ne vien fizinė, kai kankinamas kūnas, suteikiant fizinio skausmo, tai ne vien seksualinė – kai iškrypėliai sutrypia mažo vaiko sielą, sulaužo jo likimą. Tai pat yra ir psichologinė prievarta, kai brukami beverčiai samdytų sraigėmis ir šlimukais aplipusių prasigėrusių žurnalisčių straipsniai. Bandoma formuoti nuomonė pasitelkiant melo propagandą, kai įstatymais įgyvendinama neteisybė, o besišypsanti ir vainikus su vaikais bepinanti Prezidentė vaidina, kad viskas yra nuostabu. Tuo metu kai jos statytinis Generalinis prokuroras D. Valys Seime duoda melagingą ataskaitą.

Pateikiame ištrauką ,,Noriu pabrėžti, kad tik vaiko ir ypač – nuskriausto vaiko, interesai visuomet buvo ir bus mums patys svarbiausi.

2012 metais perdavėme teismui baudžiamąsias bylas dėl 179 nukentėjusių nuo seksualinio smurto vaikų. Lyginant su ankstesniais metais – tai 5 procentais didesnis rodiklis.
Lyg ir nedaug, bet tai dar 9 vaikai, kurių teisę į orų, saugų ir ramų gyvenimą gina valstybė. ( D. Valys 2013 06 25)

 

Užmerktos akys prieš prievartą vadinama latentine arba pasyviaja prievarta. Tai tylus prievartos palaiminimas ir legalizavimas.

 

Su Prievartos Diena Jus visus!!! Tik gerai įsidėmėkite prievartautojų veidus ir jų atseit nuoširdžias sustingusias šypsenas.

Gyvenimas tai Fortūnos ratas. Nieko nėra pastovaus. Tai kas buvo apačioje, pakils į viršų. Tai kas buvo viršuje – nusileis apačion.

 

Su pagarba Myra Kovalski

leg-braces-and-rape-scenes-an-attempted-apolo-L-rymg_e

From → Pradzios

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s