Skip to content

Giesmė Tiesai

by on July 6, 2013

Kartą žinomas egzistencialistas rašytojas K. Kamiu buvo pasakęs : Ieškoti tiesos, tai nereiškia ieškoti to kas geidžiama.  Šiandienis statistinis lietuvis, prieš 20 metų atsikratęs komunistinių idealogijų, per greit įšoko į kapitalistines roges, kur pagrindinė vertybė yra pinigai, o geidulys -jų ar  jų atikmens kuo daugiau turėti. Liaudiškai sakant apžioti.

Moralinės vertybės prieš norą turėti ar suglamžytą šlamantįjį yra nublankusios. Žmonės – autoritetai,  vis dar drįstantys ,, Pinigų kartai,, priminti, kad moralė yra svarbiau- ciniškai išvadinami senienomis ar atgyvenomis. Politikai, siekiantys tiesos, nėra populiarūs Lietuvos Seime. Jiems inicijuojamos juokingos apkaltos, kurstoma išmesti iš partijų ( konkrečiai – N. Puteikio atvejis. Šį žmonių problemoms neabejingą politiką visaip bandoma sugniuždyti. Policija atvirai tyčiojasi iš jo, nevengia lyg Paris Hilton kišeniniai  šuneliai kimbti į klešnes visokie jaunieji konservatoriai ar vienu parašu išrinkti seniūnaičiai). Naujajai Pinigų kartai valdžia asocijuojasi su Užkalnio ciniškumu, arogantiškumu ir kuo skubesniu kriuksėjimu link lovio. Ar šiems piliečiams reikalinga – Tiesa? Ne. Jie gyvena geiduliais.  Jiems reikalingas riebus kepsnys, gal koks prichvatizuotas ir nuo žmonių aptvertas ežeras, ar namas draustinyje.  Tiesa, juos verčia krūpčioti ir nerti šalin kaip tarakonams. Arba kovoti prieš ją.  Tiesa skirta tik naivuoliams. Jos neužtepsi ant duonos, nesumokėsi otkato.

Laimei ne visi žmonės yra tokie. Lietuvoje džiugu matyti patriotiškai nusiteikusius ir Tiesos nepamiršusius žmones. Šiandien, kai Lietuva šventė Mindaugo karūnavimo dieną, būrys žmonių susirinko Klaipėdoje, kruizinių laivų terminale. Pamažu žmonių gausėjo, prisijungė praeiviai ir prieš pradedant giedot  siekė apie pusantro šimto.

Tiesos reikalaujančių žmonių susirinkimo vieta taip pat gana simboliška. Kiek tolėliau- marios įteka į jūrą.  Jūra tai laisvės ir vienybės simbolis. Kaip į marias įteka Nemunas, o marios į jūrą, taip ir iš pradžių pavienių vėliau į būrius ar minią besijungiančių  žmonių troškimas tiesos ir laisves savoje šalyje kontempliuojasi pasąmonėje ir virsta galinga jėga.

Paprastos ir kartu amžinos vertybės Tiesa ir Laisvė, kurių taip trūksta Lietuvoje.  Nupirkta Tiesa- virsta melu, o iškovota Laisvė- anarchišku grobuonių, prichvatizuotojų siautėjimu.  Jiems galima pakelti ranką ir iki komos sumušti vaistažoles pardavinėjusią senutę, bet jie neįgali sustabdyti masinio kontrabandos spiritu ir cigaretėmis srauto. Jie turi teisę ryte išplėšti vaiką ir numesti, tiems, kuriuos vaikas kaltino savądavimu, bet jie neįgalūs nustatyti, kas siuntėsi vaikų pornografiją iš liūdnai pagarsėjusio profesoriaus  K. Vislavičiaus vaikų prievartavimo kolekcijos  (http://www.lrytas.lt/-12565548941255997948-pedofil%C5%B3-klano-gijos-lietuvoje-raizgosi-per-virtual%C5%B3-tinkl%C4%85.htm), jie neįgalūs nustatyt kas tai per išgamos, juolab, kad ip rodo Vyriausybės ir Seimo serverius.  Bejėgė teisėsauga buvo ir Latvijos skandalo metu, kaip pedofilijos gijos vedė į Lietuvą.  Teisėsauga  rezonansinėse bylose akivaizdžiai parodė atstovaujanti ne Tiesą.

O ar esame laisvi? O gal tampame kažkieno persekiojamais žvėrimis, jei matome Tiesą ir ją norime liudyti?

Advokatas nenešė mergaitės per Gegužės 17, 2012. Lyg verdiktą skelbia teisėjai.  Visi tą matę – turėtų išsidurti akis.  Kitaip bus baudžiami, persekiojami, keliamos bereikšmės bylos…  Teisus buvo V.  Hugo sakydamas, kad didelis skirtumas tarp teisiojo ir teisėjo

Galbūt todėl Tiesai giesmės giedojime Klaipėdoje dalyvavo žmonės net iš Garliavos. Būrelyje matėsi Deimantas Repčys, aktyvistai  B. Saldauskaitė, V. Jurgelevičienė, R. Šimkutė,  A. Stankus, A. Muchtarovas, D. Špučys su pagranduku.

 Atsitiktinis praeivis, vokiečių turistas klausinėjo ką reiškia plakatas Tiesos, ir labai stebejosi, kai R. Šimkutė  su  D. Repčiu jam papasakojo skaudžią Lietuvos Deimančiuko istoriją…  Abu jie – Gegužės 17 košmarų liudytojai.  Vokiečiui buvo sunku patikėti, kad tai gali vykti Lietuvoje. Jis kelis kart pasitikslino, ar tai tikrai vyksta šioje šalyje. Deja…
Iš širdies sklindančios tautiškos giesmės negalėjo užgožti  net išplaukiančio kruizinio laivo signalas.
 Jūra niekad nebūna rami, banguodama ji atsinaujina ir apsivalo. Kaip jūra išmeta visą šlamštą į krantą, taip ir Lietuva atsikratys savo kūną apnikusiais parazitais. Tuo tiki susirinkę prie kuršių palikuonys, nugairintais jūrinio vėjelio veidais. Tokie amžinybės dėsniai.
Malonu buvo visus matyti!
Su pagarba Myra Kovalski.
tiesos

From → Pradzios

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s