Skip to content

Aplodismentai sau. Arba kodėl Lietuvoje neplojama BNS?

by on November 11, 2013

Lietuvoje madinga mitinguoti, piketuoti  reiškiant savo nepastitenkinimą valdžia, teismų sprendimais ar pareigūnų judesiais.  Rinktis į protesto mitingus – vienas iš demokratijos požymių.
Prie senuko Brežnevo galėjome eiti į demonstracijas tik švenčiant Spalines ir Gegužės Pirmąją. Žinoma tik švytėdami iš begalinio džiaugsmo ir laimės.
Poto buvo tautiškumu ir troškimu nepriklausomybės pulsuojantys mitingai. Susirinkusieji, po spalvingomis trispalvėmis, troško Laisvės. Gavo. Po visiškai neteisėto, bet kilniai pasiaukojančio susirinkimo Sausio 13, 1991. Pasipriešinimas tuometiniam įstatymui buvo nuplautas 13 didvyrių krauju.
Sovietinės valdžios ir KGB palikuonių Lietuvoje jie nebuvo didvyriai, o nusikaltėliai. Pažeidę susirinkimų įstatymą. Juos buvo galima traiškyti tankais bei šaudyti. Toks buvo anuometinis įstatymas.

Kadangi taip per grubu sakyti tuoj pasklido paleckiški gandai, kad  savi šaudė į savus. Panašiai, kaip ir V. Pociūnas pats iškrito, ar D. Kedys ieškojęs pedofilų, buvo pats juo išvadintas. Trafaretiškas rezonansinių bylų iškraipymas.
Laisvę Lietuva gavo, nors ir pažeisdama susirinkimų įstatymą. Vėliau tęsėsi kiti mitingai ir piketai, prezidento R. Pakso nuvertimas, padedamas Konstitucijos Dvasios pūstelėjimų,
Sausio 16 Seimo, dėl kurio kažkada pries 2 dešimtmečius gyvybes aukojo Lietuvos vaikai, susirinkusieji ne tik nebeaukojo gyvybių už erkėmis pavirtusius išrinktuosius, bet pažymėjo tai langų daužymo akcija. Seimo atsakas buvo – guminių kulkų kruša ir tampymas po teismus.
2009 prasidėjo Violetinė tragedija vėl pabudinusi tautą. Prokuratūros, teismai lyg per Vėlines puošė žvakutėmis pedofilų įgeidžiams nepritariantys žmonės. Daugybė piketų, bado akcijų , bet viskas kaip į sieną. Ūso žadėtas buldozeris važiavo nusivilkdamas po savimi Bylos Žudikės aukas ir galbūt save patį. O svarbiausia prieš jį liudijusią auką.
Ir Tauta tapo minia. Pikta minia- kaip išsireiškė VTA Kontrolierė E. Žiobienė. Į kovą menkinant Drąsiaus Kedžio dukros gynėjus puolė LRT, dienraštis Lrytas, LNK. Prasidėjo juodųjų technologijų atakos. Paryškinant, violetinių nuodėmes ar jas išlaužiant iš piršto. Tame itin pasidarbavo žurnalistai, kuriems itin rūpėjo išsukti Kedžio dukters kaltintus asmenis pedofilija.
Jie iš kažkur gaudavo informaciją apie ikiteisminio tyrimo duomenis, vėliau apie valstybės saugomus asmenis. Kažkaip keista, kad jokių reidų pas minėtuosius nebuvo.

Ginti įtariamuosius pedofilija buvo garbės reikalas ir įjungta žalia šviesa.
Tiesa, kartą prokuroras Jancevičius pasiskundė, kad sąmoningai yra iškraipomi duomenys, bei nutekinama informacija, tuo skundėsi ir tyrėjai vykdydami apklausas. Viršūnėlių tas nedomino ir nedomina. Galų gale pedofilijos byla imta tirti pagal suinteresuotųju parodymus ir kelis ar net keliolika kartų teistų asmenų kliedesius.  Ir nutirta kaip reikia.

Tebūnie teisinė valstybė, kur įstatymas yra visagalis, nesvarbu, kad gal ir neteisingai pritaikytas nesąžingo  ar įbauginto teisėjo.
Pagal panašius įstatymus buvo atliktos kratos ir pas BNS žurnalistes. Na išvertė merginas STT vyrukai iš lovos vidurnaktį. O kas čia tokio?  Gi su teisėjo G. Viederio nurodymu dėl slaptai nutekamos informacijos, o ne šiaip meilės ištroškę. Galimą pedofilijos auką ankstų rytą irgi išklykino į nežinią teisėjui panorus. Kažkam paliepus. Galimai.  O galbūt ir netradicinės meilės ištroškus?
Viskas teisiškai švaru ir korektiška. Tad labai keista matyti nekenčiamus violetinius liumpenus, kaip jie mėgo vadinti, atkartojančius aplink STT nosį varvinančius žurnalistikos žvaigždes E. Jakilaitį, gyvenimišką klouną A. Vinokurą bei LRT veidukus.
Ką jie ten veikia? Juk mums patys raiškiai aiškino, kad nevalia būriuotis, kad reikia gerbti įstatymus, kad teisėjai yra dievai , o taikomi įstatymai jų šventi ginklai, kuriems būtina paklusti.
Ar mitingas buvo sankcionuotas? Ar gavo leidimą iš savivaldybės? Kodėl fotografijose matosi daugiau nei 15 žmonės?  Kodėl neskaičiavo žmonių, kaip ančiukų bei milimetrais nematavo koks nuotolis nuo pastato sienos uniformuotieji?

Ar susirinkėliai nepažeidė įstatymo? Kokios dydžio baudos, o gal teistumai jų laukia?  Ar jie nusikaltėliai, kad jiems nepatiko teisėjo G. Viederio nurodymas? Juk patys tvirtino, kad tik nusikaltėliai gali negerbti teisėjų sprendimų. Kada pasirodys robokopai ir ims daužyti buožėmis per klynus, kaip įpratę? Kuo jie skiriasi nuo laisvųjų menininkų ar violetinių? Ką reiškia plojimai sau? Jei žurnalistai būtų tikrai laisvi ir taip vadinamoji ketvirtoji jėga valstybėje, jiems nereikėtų ploti sau. Jiems plotų žmonės. Deja Lietuvoje BNS labiau panašėja į VBS.

Ir ar padėkos taip nekenčiamai Deimantės Tėvo seseriai, Seimo narei N. Venckienei  už įstatymų pataisas, parašytas eksilėje apie palengvinimus susirinkimams viešose vietose?

Su Pagarba Myra Kovalski

1459922_10152066804607803_1311586726_n

 

 

From → Pradzios

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: