Skip to content

Europos orderis N. Venckienei suimti Amerikoje

by on October 24, 2014

Gerai, kad lietuviškas teismas davė leidimą suimti Neringą Venckienę, nes dabar mūsų prokurorams teks pateikti savo “įrodymus” ne lietuviškiems kondratvejų ar cininų atstovaujamiems teismams, tačiau JAV teismui, kuris spręs, ar šie įrodymai yra pakankami, ir ar jie nėra suklastoti.

“Pamatysime, kai suims, nes dabar turės siųsti raštus į kitą šalį, – sakė Audronė Skučienė, – todėl gal ir gerai, kad gal ir trūko to proveržio, kad tą byla būtų paviešinta, būtu išviešinta, kas nutiko Klonio gatvėje gegužės 17 d., ne tik tos 11 sekundžių, kurios buvo parodytos Seimui, kai atėjo generalinis Valys. Tikiuosi, kad bus parodyta visa medžiaga, ne tik 11 sekundžių”.

“Būtų tik į gerą, kad teisminis procesas šioje istorijoje vyktų laiku, nes jis visą laiką vėluoja”, – sakė Vytautas Matulevičius. Jau buvo precedentas, kai JAV teismas atsisakė išduoti Lietuvai jos pilietį Paberalių, kuris įrodė, kad buvo nepagrįstai persekiojamas Lietuvos teisėtvarkos.

“Mes nuolat sakėme, kad siųskite rimtus dokumentus, kad JAV pradėtų jos persekiojimą, – sakė Povilas Gylys, – o jie sudaro tik įspūdį, kad sieks jos ekstradicijos. Tačiau aš manau, kad nesieks, nes Venckienė Lietuvoje nereikalinga su savo argumentais”.

Drąsiaus Kedžio tėvai buvo sukrėsti tuo, ką pamatė teisminio proceso metu, pamatę Deimantę Kedytę ir jos motiną.

 

P.Gylys apie leidimą suimti N.Venckienę: nereikia skleisti miglų

 

Seimo narys profesorius Povilas Gylys, vertindamas teismo leidimą suimti buvusią parlamentarę Neringą Venckienę, įžvelgia tame procese ir miglų skleidimą, nes nėra aiškios kalbos apie ekstradiciją.

“Iš tų formuluočių, kurias aš matau žiniasklaidoje, tai tokia migla paleista, nėra aiškaus žodžio ekstradicija. Reiškia, bus eilinis laiškas Venckienei į Ameriką. (…)

Ekstradicija turi savo formalią tvarką, ir mes palaikome dabar, kaip ir palaikėme anksčiau, rimtą teisinį nagrinėjimą ir nereikia skleisti miglų. Jeigu pradedate ekstradiciją, tai ir pradėkite ekstradiciją, o sudaro įspūdį, kad dabar jau čia sieks išdavimo. Mano supratimu, iš visų tekstų, kad nesieks, nes nereikalinga Venckienė Lietuvoje su savo argumentais”, – ketvirtadienį spaudos konferencijoje Seime sakė P. Gylys. Tam tikrą “akių dūmimą” mato ir Seimo narys Vytautas Antanas Matulevičius. “Yra iš tikrųjų, aš sutinku, akių dūmimas. Jeigu žinoma, kad ji yra JAV, o Šiaulių prokurorė ruošiasi prašyti Europos arešto orderio, tai pasako viską, ir čia pat priduriama, kad jie dar kartą ruošiasi kreiptis į JAV. (…) Jeigu nebūtų jos bijomasi, seniai Neringa būtų Lietuvoje”, – mano parlamentaras. Jo nuomone, yra ir tam tikra tragiška pusė.

“Čia mums jau nerimas kyla, ar ją parvežus ji liks gyva, aš visiškai rimtai sakau, pažiūrėkime, kokia seka mirčių…”, – svarstė V. A. Matulevičius.

Padėti Kedžių šeimai parlamentarų ir visų geros valios žmonių prašė spaudos konferencijoje dalyvavusi jų giminaitė Audronė Skučienė.

“Šita visa 5 metų istorija primena tokį filmą “Gyvi suvalgyti”. (…) Tai pagalbos šauksmas, kviečiame padėti šitai šeimai, padėti šitai mergaitei, nes viskas vyksta į kitą pusę”, – sakė A. Skučienė.

Seimo narys Jonas Varkala apgailestavo, kad valstybėje įsigali teisinis nihilizmas, kad susiduriama su tarybiniu mentalitetu. “Mes tiesiog norime atsikovoti iš tarybinio mentaliteto savo valstybę”, – sakė jis. Spaudos konferencijos dalyviai taip pat neatmetė galimybės, kad pagalbos bus prašoma kreipiantis ir į tarptautines institucijas.

 

“Pirma gera žinia yra ta, kad mergaitė gyva, nes iki tol man buvo daug abejonių, – spaudos konferencijoje sakė Povilas Gylys, – prisiminkime, kaip sistema naikina žmonės, kad ir tokį pulkininką V.Pociūną. Kas nužudė D.Kedį, J.Ūsą, teisėją Furmanavičų ir dar kelis žmones, kurie žuvo be pėdsakų -jų pavardės nėra atskleistos. Tie mūsų nuogąstavimai gal ir sulaukė ironijos, tačiau ji yra pagrindinė liudininkė pedofilijos byloje, kuri aš manau, kad kažkada bus išaiškinta. Ačiū Dievui, kad mergaitė gyva, tačiau yra kitas nerimas. Aš tikiu jos seneliais, kurie myli anūkę ir jie buvo sukrėsti tos mergaitės ir jos motinos transliacijos.

Jeigu geros valios žmonės susitelktų, ir jų neišgąsdintų informacinis ir teisinis teroras,  tai šiandien pat mes sulauktume konkrečių valdžios ir nevyriausybinių organizacijų žingsnių, kad mergaitė galėtų augti ir mokytis.

Jeigu norime vadintis demokratine šalimi, mūsų institucijos neturi laukti, kol kažkas paprašys. Mes deja gyvename informacinio ir teisinio teroro sąlygomis – tiek nuteistų žmonių. Kiek supratau, neliko nė vieno Klonio gatvės žmogaus, kuris nebūtų nuteistas. Kai kurie teisti ir po kelis kartus. Aš tuos žmones mačiau – tai geri žmonės, kurie kovojo už mergaitė, demokratiją  ir valstybę. Ta valstybė, kuri naikina vaiką, peržengia visas ribas.  Tą man pasakė ir Algirdas Patackas : “kai vaikus naikina, tai visuomenė peržengia visas ribas”. Todėl mes ir kreipiamės į visas valstybinės institucijas, kad būtų pradėti tirti visi šie dalykai. Manau, kad greitai pradėsime prašyti, kad būtų pradėtas ir tarptautinis tyrimas.

Seneliams Kedžiams yra iškelta bylą už pedofiliją. Karčiai ironiškai pagalvojau, ką reiškia ši byla?

Gal būt, mūsų teisinės institucijos tiesiogiai supranta, ką reiškią pedofilija?

“Pedo” reiškią vaiką, “philia” reiškia mylėti. Ar tai reiškia, kad kiekvienas vaikus mylintis žmogus yra pedofilas?

Palaukite pedofilija reikia vaikų tvirkinimą, o seneliai Kedžiai yra normalūs, anūkus mylintys žmonės!

Tačiau visa šeima paversta baisiais nusikaltėliais…

Per šias bylas mes galime padėti savo valstybei – jeigu mums pavyktų išjudinti geros valios žmones ir viešą opiniją, tai gal mes padėdami šiai šeimai, padėtume ir savo valstybei, kuri tvarkytųsi pagal Konstituciją”.

“Pradėdamas kalbėti apie šią bylą, aš šiame Seime pasijuntu kaip buržuazinis nacionalistas tarp tarybinių žmonių, – sakė Jonas Varkala. Visi tik pasipiktina. Todėl aš sakau, kad mes gyvename tarybiniais laikais, nes jaučiu aplinkui tvyrančią baimę. Jeigu kas ką nors sako, tai tik į ausį – kad tik niekas jų nesutapatintų su kedofilais. Todėl nustebau, kad Seimo Socialinių reikalų komiteto primininkas Zasčiurinksas pažadėjo šį klausimą nagrinėti. Šioje baimės atmosferoje mes mirštame kaip asmenybės ir žmonės. Buvau nuvykęs pas senelius Kedžius – žiūriu, kad jie kažko sutrikę. Jie net nekalba apie tą reikalą. Supratau, kaip jie yra kankinami per jų meilę savo artimiesiems. Seneliai ir Drąsius Kedys yra pažeidžiami per jų meilę savo šeimai, ir net jiems įstatymu yra uždrausta kalbėti apie jų jausmus! Mes čia ne tik kovojame už Deimantę, tačiau kartu bandome atsikovoti iš tarybinio mentaliteto ir savo valstybę ir norime pasijusti savo šalies piliečiais. Matome, kaip nepavyko referendumas, ir buvo atimtas mandatas iš tautos, o jį pasigrobė gauja vien sau. Lietuvoje gaunasi visiškai monolitiška viena partija, kuri šalį valdo baimės atmosferoje. Prieš drakoną nepakovosi. Drakonas šiandien valdžioje ir jūs galite tik pasišnibždėti, nedrįskite galvoti kaip laisvi žmones.

Pabaigoje kreipiuosi ir į blogos valios žmones – supraskite, jūs šiandien nutukote, praturtėjote, apsitvėrėte tvoromis, susikūrėte gaujeles, bet atminkite, kad jeigu nebus valstybės, tai ateis žiauresnė gauja, ir jus pačius pasiims. Pagalvokite – ir jums reikalinga valstybė ir teisingumas, kad išliktumėte?Neužmirškime ir savo atsakomybės prieš valstybę.

Mes su Dievu, ir aš manau, kad pergalė bus mūsų pusėje. Jeigu ne šiame pasaulyje, tai kitame”.

 

 “Gyvi suvalgyti” 

 

2009 m. D.Kedys kreipėsi į Seimą su pagalbos šauksmu, tačiau, kaip žinote, niekas jo neišgirdo, – sakė A. Skučienė, – nors buvo lyg ir sudarytos komisijos, lyg ir tyrusios šią istoriją, tačiau niekuo nesibaigė.

Paskui buvo jo laiškas niekur. Dabar, jau 2014 m. su pagalbos šauksmu kreipiamės jau į kitą Seimą. Ir šį kartą kreipiasi jau ne jaunas vyras, o močiutė, kuri įstatymuose turi besąlygišką teisę susitikti su savo anūkais. Ir kai toks susitikimas įvyko, močiutė pamatė visiškai psichologiškai suluošintą vaiką. Kaip šita šalis gali apsiginti, jeigu neapgina vaiko? Aš kreipiuosi į visas organizacijas, kurios dar gali kažkaip padėti – tokiose šalyse, kuriose vyksta tokios sukurptos bylos, ir kur močiutė nieko negali sakyti apie savo anūkę, ir advokatai turi tylėti, nes vien už kalbėjimą seneliai gali būti pasodinti į kalėjimą, ir bus jiems didžiulės baudos.

Nežinau, kas kuria ir vadovauja šiai operacijai – gal visokie betingiai ar dar kažkas. Tačiau visas šis penkerių metų tęsiantis persekiojimas man primena filmą “Gyvi suvalgyti” – matau, kad kai kurie teisėsaugininkai ir žiniasklaidos atstovai jaučia kraujo skonį ir mėgaujasi tuo. Todėl kreipiausi į žmoniškus Seimo narius – visa ši istorija yra ne tik vaiko, bet ir šalies autoriteto praradimą. Nes mes matome, kad mūsų teisėsauga viską apverčią priešingai – taip aukos, o ne budeliai, tampa teisiamaisiais.

 

“Atsiverskime bet kurį leidinį ar interneto portalą, ir pamatysime, kaip yra vadinama mūsų buvusi kolegė Neringa Venckienė arba jos velionis brolis, – sakė Seimo narys Vytautas Matulevičius, – jie yra nuolat įvardijami kaip nusikaltėliai, nors mes visi puikiai žinome, kad teisingumą Lietuvoje vykdo tik teismai, ir kol nėra įsiteisėjusio teismo nuosprendžio, žmogus pagal įstatymus ir Konstituciją yra laikomas nekaltu. Tai tik parodo, kokia komplikuota padėtis. Jūs žinote, kad ikiteisminio tyrimo teisėjas leido suimti Neringą Venckienę. Tai nutiko labai keistomis aplinkybėmis – praėjus pusantrų metų nuo tos dienos, kai mes Seime leidome jos atžvilgiu atlikti būtinus procesinius veiksmus. Kodėl buvo tiek tempiama, man iki šio neaišku. Kodėl parlamento buvo prašoma atlikti tokį, sakyčiau išimtinė veiksmą ir atimti iš Seimo narės imunitetą, o paskui tas Seimo sutikimas buvo ilgam padėtas į stalčių. Tačiau čia keistenybės nesibaigia – vakar buvo paskelbta žinia, kad kitoje byloje N.Venckienės atžvilgiu Šiaulių prokurorė rengiasi išduoti Europos arešto orderį. Nors skelbiama, kad gerai žinoma, kad N.Venkcienė gyvena JAV, tačiau prašoma išduoti jai Europos arešto orderį, kuris galioja tik Europoje. Kodėl taip keistai elgiamasi? Tokiais veiksmais parodoma, kad kažko bijomasi. O ko bijoma? Jūs patys galite sau rasti atsakymą.

A. Drižius

Paimta iš portalo Laisvas Laikraštis

 

Zaika

From → Pradzios

One Comment
  1. Anonymous permalink

    nemanau kad aplamai ji gyva,
    tas ,,suemimo”cirkas reikalingas kam ? Nukreipti žmonių dėmesį nuo nelaimes nešančio euro,nuo stankunaytes ,,apsaugai”išleistu pusės milijardo.,,,? Tai juk jau patikrinti budai,viskas brangsta,šalyje chaosas,o mums pudrina smegenis su kažkokiom butaforijom ?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s